Smartfon z aplikacjami mobilnymi trzymany w dłoni.
Źródło: PickPik

Popularna aplikacja zniknie z rynku. Tysiące niezadowolonych użytkowników

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
31 Października 2020

Popularna aplikacja mobilna służąca do śledzenia postępów podczas treningów sportowych zniknie z rynku. Endomondo potwierdziło, że z końcem bieżącego roku narzędzie zostanie wyłączone. Aplikacja przegrała walkę z innymi usługami tego typu, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność.

Endomondo zniknie z rynku. Swego czasu była to najpopularniejsza aplikacja sportowa, z której korzystały miliony użytkowników. Władze aplikacji, a więc firma UnderArmour wygasi swoje narzędzie do śledzenia postępów w treningach z końcem bieżącego roku. Wszystkie dane użytkowników zostaną usunięte do 31 marca 2021 roku.

Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzyNetflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzyCzytaj dalej

Aplikacja sportowa znika z rynku

UnitedArmor ogłosiło, że 31 grudnia 2020 roku aplikacja Endomondo zostanie wyłączona. Tego dnia narzędzie zniknie z wszystkich sklepów, z których można ją pobrać oraz zatrzymane zostanie wsparcie, kolejne aktualizacje naprawiające błędy w aplikacji przestaną się więc pojawiać. Wszystkie dane użytkowników zostaną skasowane 31 marca 2021 roku. UA daje więc czas wszystkim do zadbania o swoje wyniki i przerzucenia ich na inne platformy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Jak zadbać o swoje dane z aplikacji?

Endomondo nie daje niestety możliwości masowego transferu danych z aplikacji. W łatwiejszej sytuacji są więc użytkownicy, którzy posiadają kilka lub kilkanaście treningów zapisanych w historii narzędzia. Wtedy można skorzystać z wbudowanej funkcji, która pozwala na przerzucanie zapisanych treningów. Opcję eksportu można znaleźć w pasku zadań w aplikacji. Jedyne co musimy wiedzieć, jaki format jest wspierany przez naszą przyszłą aplikację śledzącą treningi (do wyboru dwa formaty: TCX i GPX). Większość aplikacji obsługuje obydwa formaty.

Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićJak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazićCzytaj dalej

UnderArmour proponuje alternatywną aplikację

Właściciel Endomondo oferuje alternatywne rozwiązanie dla przerzucania się na konkurencyjne narzędzia służące do śledzenia postępów w treningach. Jest nim program MapMyRun/MapMyFitness. Jeżeli skorzystamy z tej opcji, będziemy mogli przesłać tam nie tylko obecne treningi, ale również historyczne osiągnięcia. Również tutaj pojawiają się jednak ograniczenia. Aplikacja nie zapisze naszych dotychczasowych rekordów, planów treningowych, ustawień konta, danych profilowych, listy znajomych, wpisów ze ścianki, komentarzy, opisów do zdjęć oraz historii wyzwań.

Naukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchniNaukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchniCzytaj dalej

Co z płatnymi kontami?

Endomondo poinformowało w oficjalnym komunikacie, że wszystkie abonamenty zostaną anulowane wraz z końcem listopada. Użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji premium w aplikacji do samego końca jej wsparcia, a więc do 31 grudnia. UnderArmour zachęca również do przejścia na wyżej wspomnianą aplikację, wszyscy użytkownicy mogą liczyć tam na trzymiesięczny okres darmowego pakietu startowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwsze objawy tętniaka mózgu mogą być bardzo mylące. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Nic tak nie wzmacnia odporności jak surówka na bazie kiszonej kapusty i ogórków. 2 dodatkowe składniki i sos zapewniają jej wyjątkowy smak
  3. Netflix podrożał. Trzeba wydać dużo więcej pieniędzy
  4. Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić
  5. Naukowcy zbadali superwulkan Yellowstone i osłupieli. Ogromne ilości magmy blisko powierzchni
  6. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje

Następny artykuł