Techgame.pl
Smartfon z aplikacjami mobilnymi trzymany w dłoni.

PickPik

Popularna aplikacja zniknie z rynku. Tysiące niezadowolonych użytkowników

31 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Popularna aplikacja mobilna służąca do śledzenia postępów podczas treningów sportowych zniknie z rynku. Endomondo potwierdziło, że z końcem bieżącego roku narzędzie zostanie wyłączone. Aplikacja przegrała walkę z innymi usługami tego typu, k

Endomondo zniknie z rynku. Swego czasu była to najpopularniejsza aplikacja sportowa, z której korzystały miliony użytkowników. Władze aplikacji, a więc firma UnderArmour wygasi swoje narzędzie do śledzenia postępów w treningach z końcem bieżącego roku. Wszystkie dane użytkowników zostaną usunięte do 31 marca 2021 roku.

Aplikacja sportowa znika z rynku

UnitedArmor ogłosiło, że 31 grudnia 2020 roku aplikacja Endomondo zostanie wyłączona. Tego dnia narzędzie zniknie z wszystkich sklepów, z których można ją pobrać oraz zatrzymane zostanie wsparcie, kolejne aktualizacje naprawiające błędy w aplikacji przestaną się więc pojawiać. Wszystkie dane użytkowników zostaną skasowane 31 marca 2021 roku. UA daje więc czas wszystkim do zadbania o swoje wyniki i przerzucenia ich na inne platformy.

Jak zadbać o swoje dane z aplikacji?

Endomondo nie daje niestety możliwości masowego transferu danych z aplikacji. W łatwiejszej sytuacji są więc użytkownicy, którzy posiadają kilka lub kilkanaście treningów zapisanych w historii narzędzia. Wtedy można skorzystać z wbudowanej funkcji, która pozwala na przerzucanie zapisanych treningów. Opcję eksportu można znaleźć w pasku zadań w aplikacji. Jedyne co musimy wiedzieć, jaki format jest wspierany przez naszą przyszłą aplikację śledzącą treningi (do wyboru dwa formaty: TCX i GPX).  Większość aplikacji obsługuje obydwa formaty.

UnderArmour proponuje alternatywną aplikację

Właściciel Endomondo oferuje alternatywne rozwiązanie dla przerzucania się na konkurencyjne narzędzia służące do śledzenia postępów w treningach. Jest nim program MapMyRun/MapMyFitness. Jeżeli skorzystamy z tej opcji, będziemy mogli przesłać tam nie tylko obecne treningi, ale również historyczne osiągnięcia. Również tutaj pojawiają się jednak ograniczenia. Aplikacja nie zapisze naszych dotychczasowych rekordów, planów treningowych, ustawień konta, danych profilowych, listy znajomych, wpisów ze ścianki, komentarzy, opisów do zdjęć oraz historii wyzwań.

Co z płatnymi kontami?

Endomondo poinformowało w oficjalnym komunikacie, że wszystkie abonamenty zostaną anulowane wraz z końcem listopada. Użytkownicy będą mogli korzystać z funkcji premium w aplikacji do samego końca jej wsparcia, a więc do 31 grudnia. UnderArmour zachęca również do przejścia na wyżej wspomnianą aplikację, wszyscy użytkownicy mogą liczyć tam na trzymiesięczny okres darmowego pakietu startowego.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >