Techgame.pl
kobieta trzyma w rękach smartfona

Unsplash

Powstała aplikacja, która wykrywa i usuwa chińskie oprogramowanie

2 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Remove China Apps to najnowsza aplikacja, która z miejsca stała się hitem w sklepie Play. Automatycznie wykrywa i usuwa ona wszystkie aplikacje pochodzące z Chin. Za jej powstanie odpowiada indyjski startup.

Konflikt pomiędzy Chinami, a (już w zasadzie) resztą świata nabiera na sile. Ogromną popularność zdobywa jedna z indyjskich aplikacji.

Chiny kontra USA i reszta

Nie ukrywajmy, że konflik pomiędzy Chinami, a USA (i w dużej części resztą świata) przybiera na sile. Wszystko, zdawać by się mogło, zaczęło się od wyjścia na jaw szpiegujących uzytkowników telefonów od Huawei. USA w odwecie postanowiły zerwać współpracę jakichkolwiek amerykańskich firm początkowo z Huawei, ale z czasem również innymi giagantami technologicznymi. Sytuacji nie ratuje również pandemia koronawirusa - prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zarzuca Chinom narażenie na niebezpieczeństwo cały świat, a także celowe nie ujawnianie informacji o sytuacji epidemicznej. Pokłosiem tego konfliktu jest narastające napięcie ekonomiczne USA - Chiny, a także hitowa aplikacja dostępna w sklepie Play na urządzeniach z systemem Android, czyli Remove China Apps.

Automatyczne usuwanie chińskich aplikacji

Gdy na jaw wyszło, że niektóre chińskie firmy szpiegują dla tamtejszego rządu, wiele osób przestało ufać rzeczom pochodzącym z Państwa Środka. Duży odsetek takich osób znajduje się m.in. w Indiach, gdzie na pierwszym miejscu listy przebojów Play Store w ciągu dwóch tygodni znalazła się aplikacja Remove China Apps. Na ten moment apka ma ponad milion pobrań, z czego większość przypada na Indie. Nic zresztą dziwnego, bo za samym programem stoi indyjski startup OneTouch AppLabs. Zgodnie z opisem oprogramowania, aplikacja służy do "celów edukacyjnych", gdyż ma być używana do znajdywania krajów, w których powstały dane aplikacje. Takiej funkcji jednak nie ma - na razie aplikacja automatycznie skanuje i uswa wszelki software pochodzenia chińskiego. Twócy informują, że sama identyfikacja aplikacji odbywa się za pomocą badań rynku, jednak nie gwarantują oni 100-procentowej skuteczności. Średnia ocen aplikacji wynosi na ten moment 4,9/5.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >