Techgame.pl
Protesty w USA

flickr/Dan Gaken

Skradzione podczas zamieszek iPhone'y śledzą złodziei. Genialny pomysł Apple

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Trwają zamieszki w USA wynikłe z zamordowania George'a Floyda. W wielu miastach dochodzi do rabunków różnych sklepów, w tym Apple Store. Przestępcy zapewne liczyli na łatwy do spieniężenia łup, jednak firma zdążyła się odpowiednio zab

Oficjalne sklepy Apple padły ofiarami wielu rabunków i kradzieży, które przetaczają się przez Stany Zjednoczone równocześnie z zamieszkami. Okazuje się, że Apple taką ewentualność przewidziało.

Zamieszki w USA

Zamieszki w USA wynikają nie tylko z jednego wydarzenia, a bardziej są skumulowaniem odczuć społeczeństwa. Zabójstwo czarnoskórego obywatela tego kraju przez jednego z policjantów przelało czarę goryczy. Wiele osób wyszło na ulicę i traktuje to jako sposób walki z nierównością i rasizmem, szczególnie wśród służb porządkowych. Wraz z wieloma tego rodzaju protestami, na żer wyszła bardzo duża liczba złodziei i przestępców. Ci dokonują rabunków i włamywań do wielu popularnych sklepów, w tym Apple Store. Apple, jak się okazuje, przygotowało się na taką ewentualność.

Od Apple nic nie ukradniesz

Oficjalne sklepy Apple w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 musiały się zamknąć. Po pewnym czasie, gdy globalna pandemia nieco się uspokoiła, te znów się otworzyły, ale tylko po to, aby znów się zamknąć. Teraz jako wynik toczących się przez Stany Zjednoczone protestów. Wielu szabrowników włamywało się do oficjalnych sklepów firmy, aby ukraść z nich drogocenny sprzęt. Zgadujemy, że ten potem zalałby serwisy internetowe po niskich cenach. Tak się jednak nie stanie, bo Apple zabezpieczyło się w razie kradzieży. 

Apple zabezpieczyło się w razie rabunku

Zgodnie z informacjami z serwisów społecznościowych, skradziony sprzęt Apple (w tym iPhone'y czy iPady) po włączeniu wyświetla komunikat o treści "Proszę zwrócić do Apple Walnut Street. Urządzenie zostało wyłączone i jest namierzane. Lokalne władze zostały powiadomione". Sprzęt Apple ma zainstalowaną nakładkę, która wyłącza urządzenie, gdy to zniknie z zasięgu sieci wi-fi konkretnego salonu. Sprzęt jest również namierzany, a po jego włączneniu informowane są służby porządkowe. Takie zabezpieczenia niemal likwidują problem z internetowym obiegiem kradzionego sprzętu, który wielu złodziei może nawet zwrócić do salonu. Choć na Reddicie czy Twitterze coraz więcej pojawia się doniesień o zabezpieczonym sprzęcie, nie ma oficjalnych informacji jak dużo sztuk padło ofiarami kradzieży.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >