Techgame.pl
Kadr z nagrywania filmu wertykalnego dla Apple.

YouTube

Reżyser La La Land stworzył wertykalny film dla Apple

10 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Damien Chazzelle, czyli reżyser takich hitowych produkcji jak La La Land, Whiplash czy Pierwszy Człowiek, wyreżyserował film dla Apple.

Całą produkcja udostępniona została za darmo na platformie YouTube i najlepiej oglądać ją z poziomu własnego telefonu.

Zamiast potężnej ekipy filmowej, wystarczy iPhone

Kinowe produkcje zmieniają się na naszych oczach. Rozwój technologii pozwala, na stworzenie pełnoprawnego filmu minimalnym kosztem pracy i finansów. Co prawda obecne smartfony nie są w stanie udźwignąć nagrania pełnowartościowej hollywoodzkiej produkcji, jednak do stworzenia niewielkiej, acz imponującej produkcji może wystarczyć zwykły iPhone.  David Chazzelle jest jednym z bardziej rozchwytywanych reżyserów młodego pokolenia. Z takimi tytułami jak oscarowy La La Land, Whiplash, który również otrzymał wiele nominacji, czy niezwykle popularny na platformie Netflix Pierwszy Człowiek, opowiadający historię Neila Armstronga, Chazzelle udowodnił, że wie to i owo o kręceniu filmów, które trafiają do szerokiego odbiorcy. Teraz podjął wyzwanie od giganta technologicznego z Cupertino i nagrał film z myślą o oglądaniu go na ekranie smartfona.

Wertykalna kamera - kiedyś największy błąd, teraz sztuka

Filmiki wrzucane do sieci przez amatorów charakteryzują się słabą jakością, marną pracą kamery i często fatalnym dźwiękiem. Te wszystkie błędy można jednak schować w kieszeń przy fakcie nagrywania filmu trzymając telefon komórkowy pionowo. Taki obraz jest wręcz nieoglądalny na ekranach komputerów. Najnowsza produkcja Chazzella nie powstała jednak z myślą o takim ekranie, a właśnie idealnie do jej oglądania sprawdza się wyświetlacz smartfona.

Ciekawa promocja Apple

Film wyreżyserowany przez Davida Chazzella dla Apple nosi nazwę The Stunt Double i przedstawia rozwój kinematografii, od czarno-białych filmów niemych, przez westerny, detektywistyczne i mroczne kino noire, na współczesnych filmach akcji kończąc. W produkcje zaangażowany był również operator kamery, który ostatnio swoich umiejętności użyczył podczas nagrywania najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda. Jest to już kolejny przykład niecodziennego podejścia firmy Apple do promocji swoich urządzeń. Na oficjalnym kanale YouTube giganta technologicznego znajdziecie między innymi film zza kulis przedstawiający proces tworzenia tego niecodziennego dzieła.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >