Grafika z logiem firmy Apple oraz napisem Arcade. W tle postać z gry.
Źródło: flickr

Apple z własną konsolą do gier? Gigant popularyzuje usługę Apple Arcade

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Lipca 2020

Fani sprzętów Apple mogą się doczekać własnej “konsoli” do gier. Nie będzie to na pewno konkurent dla takich gigantów jak Sony PlayStation czy Microsoft Xbox, ale jest to i tak duży krok w dobrą stronę.

Producent sprzętów z Cupertino chce tym samym spopularyzować swoją usługę Apple Arcade.

Granie na Macu

O ile cenowo laptopy i komputery stacjonarne od firmy z jabłuszkiem w logo mogą stawać w szranki z najbardziej dopieszczonymi komputerami gamingowymi, tak w osiągach zupełnie się z nimi nie mogą równać. Produkty Apple służyć mają bardziej osobom, które używają komputera do grafiki, montażu wideo i dźwięku. Również najnowsza “konsola” od Apple nie będzie dawała możliwości gry w najbardziej wymagające sprzętowo produkcje na rynku. Ale też nie taki jest jej cel.

Apple Arcade – z czym to się je?

Konsola do gier z Cupertino ma być sprzętem, który będzie popularyzował usługę Apple Arcade, w której znajdziemy sporą bibliotekę gier indie, mało wymagających zręcznościówek i tym podobnych produkcji. Nie brakuje tam ciekawych tytułów takich jak chociażby Rayman Mini czy LEGO Brawl, jednak nie jest to na pewno miejsce, w którym spotykają się “prawdziwi” gejmerzy. Usługa ma trafić przede wszystkim do ludzi, którzy chcą raz na jakiś czas zrelaksować się przy niewymagających produkcjach.

Jak będzie wyglądała nowa konsola

Nowa konsola od Apple będzie pewnego rodzaju dostawką do usługi Apple TV 6. Ma bazować na chipie A12X, który posiada aktywne chłodzenie. Jak wynika z przecieków, aktualnie inżynierowie pracują nad stworzeniem wygodnego i intuicyjnego kontrolera, który z jednej strony poradzi sobie z dostępnymi w Apple Arcade grami, ale również będzie łatwy w obsłudze dla osób początkujących. Można więc powiedzieć, że nowa konsola będzie bardziej rozszerzeniem dla Apple TV niż samodzielnym urządzeniem.

Następny artykuł