Produkty firmy technologicznej Apple: iPad, słuchawki, Apple Pencil
Źródło: Pixabay

Rysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputera

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Lipca 2020

Temat przenoszenia kolorów ze świata rzeczywistego do tego wirtualne pojawia się co jakiś czas w najróżniejszych źródłach. Teraz za temat zabrało się Apple.

Wcześniej tego typu rozwiązania były przede wszystkim domeną projektów startrupowych. Projekt urządzenia, która potrafi odwzorować zeskanowany w rzeczywistości kolor w wersji cyfrowej całkiem nieźle się sprzedaje, jednak dotychczas nie powstało żadne urządzenie tego typu, które byłoby jednocześnie godne polecenia.

Praca grafika to kolory

Rozwiązanie tego typu z pewnością z otwartymi ramionami przywitaliby graficy i różnego rodzaju artyści. W ich pracy kolor często odgrywa kluczową rolę i często zdarza się, że odnajdują oni idealną barwę w naturze, której potem nie mogą nijak odwzorować w swoim projekcie. Dzięki Stylusowi od Apple byłoby to bardzo proste. Więc do rzeczy, co z tym rysikiem?

Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?Czytaj dalej

Patent na rysik odtwarzający kolory

Apple zgłosiło do urzędu patentowego swój projekt na Apple Pencil, rysik używany przy iPadach do poruszania się po urządzeniu. Już teraz rysik jest przepełniony technologią. Posiada cyfrową gumkę, przyciski niczym komputerowa myszka i tak dalej. Inżynierowie Apple chcą jednak dodać do niego kolejną funkcjonalność, wyżej już wspomniany próbnik kolorów. Oczywiście samo złożenie wniosku patentowego nie świadczy o tym, że już przy okazji premiery kolejnego iPada takiej funkcjonalności możemy się spodziewać, ale dobrze wiedzieć, że ktoś w Cupertino nad tym pracuje.

Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Czytaj dalej

Specjalne czujniki będą odpowiedzialne za przerabianie kolorów

Według wniosku patentowego w rysiku zamontowane zostaną dodatkowe czujniki z własnymi źródłami światła. Światło przez nie generowane będzie odbijać się od testowanej powierzchni i w ten sposób pobrane dane trafiałyby bezpośrednio do aplikacji graficznej, która przerabiałaby informacje na kolory. Wniosek patentowy nie zdradza, w którym miejscu rysika umieszczone miałyby zostać czujniki, eksperci podejrzewają jednak, że będzie to tył urządzenia, tam, gdzie znajduje się “gumka” rysika.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5
  2. Huawei MatePad już w Polsce. Znamy cenę chińskiego tableta
  3. Google stworzyło narzędzie do czytania hieroglifów. Dzięki Fabricius poczujemy się jak archeologowie
  4. Afryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy ocean


Następny artykuł