Techgame.pl
Grafika koncepcyjna nowego Assassin's Creeda.

Reddit

Prośby fanów w końcu się spełnią? Assassin's Creed może trafić do Chin

3 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Assassin’s Creed z fabułą osadzoną na terenach Dalekiego Wschodu, to od lat marzenie fanów serii. Ubisoft przez cały czas ignorował postulaty fanów, teraz jednak pojawiło się światełko w tunelu.

Assassin’s Creed to seria, która już dawno temu zamieniła się w swego rodzaju “growego tasiemca”. Kolejne części wychodzą co roku, mimo tego fani nie mogli się doprosić twórców, aby osadzić fabułę kolejnej części w realiach Dalekiego Wschodu. Wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy może się niedługo zmienić.

Zwiedzaj świat z cichym zabójcą

Seria Assassin’s Creed zapoczątkowana została osadzeniem fabuły w okresie III wypraw krzyżowych w Jerozolimie, Damaszku, Akce, Masjaf i Arsuf. Kolejna część gry zabierała nas do Włoch, gdzie sterowany przez gracza Ezzio Auditore da Firenze, rozwiązywał tajemnice z wykorzystaniem gadżetów od samego Leonardo da Vinciego. W kolejnych częściach gracz zwiedza jeszcze Konstantynopol, Stany Zjednoczone, Karaiby, Wielką Brytanię, Francję, Egipt, Grecję, a w najnowszej części gracze trafią do Norwegii, gdzie wcielą się w rolę asasyna-wikinga. Pomimo takiego zróżnicowania, gracze nie doczekali się dotychczas gry umiejscowionej w idealnych, jakby mogło się wydawać, dla tej serii warunkach, czyli na Dalekim Wschodzie.

Japonia idealna, ale Chiny też mogą być

Fani od lat męczą Ubisoft o umiejscowienie fabuły Assassin’s Creeda na Dalekim Wschodzie. Idealną destynacją większości jest Feudalna Japonia, francuskie studio jednak skutecznie ignoruje te prośby. Już niedługo może się to jednak zmienić, ponieważ w Internecie pojawiły się właśnie grafiki koncepcyjne sugerujące, że Assassin’s Creed w końcu obierze kierunek na wschód. Nie będzie to jednak Japonia, grafiki sugerują bardziej Państwo Środka, a więc Chiny. Użytkownik Reddita kryjący się pod pseudonimem nstav13 przeanalizował te materiały i doszedł do wniosku, że pochodzą one z 2018 roku, co może sugerować, że pracę nad osadzeniem gry w Chinach może być już tylko kwestią czasu. Dla porównania, grafiki koncepcyjne sugerujące, że najsłynniejszy asasyn trafi do świata Wikingów wyciekły w zeszłym roku.  

Co więcej grafiki przedstawiające Asssassin’s Creeda w Chinach zostały stworzone przez Johna Bigorgne’a, który pracuje w studiu Ubisoft Montreal. Według użytkownika Reddita, który przeanalizował te grafiki, akcja kolejnej części przygód cichego zabójcy może być osadzona w okresie panowania dynastii Yuan, a więc na przełomie XII i XIII wieku. Jest to całkiem prawdopodobne umiejscowienie ram czasowych, bowiem jest to okres, w którym po Azji podróżował Marco Polo, a jak wiadomo Ubisoft lubi wplatać w swoje produkcje słynne postaci historyczne.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >