Techgame.pl
Iron Man Marvel Avengers

Steam

Najnowsza gra o bohaterach Marvela z ważnym udogodnieniem. Skorzystają z niego tysiące graczy

30 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Prace nad Marvel's Avengers trwają w najlepsze, a wydawcy ze Square Enix zdradzają nowe mechaniki, które zawarte zostaną w produkcji. Twórcy chcą, aby każdy w różnym stopniu mógł cieszyć się rozgrywką, dlatego gra dostosowana m

Najnowsza produkcja studia Crystal Dynamics i Eidos Montreal traktuje o superbohaterach, którym w dzieciństwie chciał zostać niemal każdy. Twórcy starają się, żeby każdy mógł również cieszyć się ich grą.

Marvel Avengers ze wsparciem dla osób niepełnosprawnych

Nie oszukujmy się - gier, które w dużym stopniu ułatwiają rozgrywkę osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności nie jest wcale tak dużo. Choć powstają tytuły przygotowane głównie dla takich graczy, ich ilość można policzyć na palcach jednej ręki. W zeszłym roku zrobiło się głośno z inicjatywą AbleGamers, która opublikowała otwarty list do twórców gier, w którym zawarła prośby i sugestie na temat uczynienia dużych produkcji przystępnych dla graczy o specjalnych potrzebach. W końcu szacuje się, że liczba niepełnosprawnych graczy w samych tylko Stanach Zjednoczonych wynosi około 33 miliony. Tym bardziej cieszą zapewnienia twórców o wzięciu ich pod uwagę.

Każdy może zostać superbohaterem

Square Enix nie zwalnia tempa i rychła premiera (4 września tego roku) hitowej produkcji o bohaterach Marvela powoduje, że dowiadujemy się o grze coraz większej ilości faktów. Tym razem wydawca poinformował, że deweloperzy wzięli pod uwagę potrzeby osób niepełnosprawnych i ciągle dodawane są do gry funkcję mające takim graczom ułatwić czerpanie radości z produkcji. Niestety, nie wiemy jakiego rodzaju będą to ułatwienia - na razie wiadomo tylko o opcji ustawienia specjalnego kontrastu pomagającego osobom niedowidzącym. Twórcy stworzyli jednak specjalną skrzynkę mailową (accessibility@crystald.com), na którą można wysyłać własne pomysły na to, w jaki sposób można uatrakcyjnić grę dla graczy o specjalnych potrzebach. 

Pojawią się postacie na wózkach

Superbohaterowie nie pomijają przecież żadnych osób, prawda? W związku z tym do gry trafić mają również postacie niezależne, które poruszać się będą na wózkach inwalidzkich. Nie jest to codzienny widok w grach komputerowych, dlatego zdecydowanie się na taki krok naprawdę cieszy. Twórcy informują, że ma to na celu udowodnienie, że każdy może fantazjować o byciu superherosem, niezależnie od jego aktualnej sytuacji. Przeprowadzono nawet specjalne sesje motion-capture, które zapewnić mają realistyczne animacje poruszania się na wózku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >