Screen z gry Baldur's Gate 3
Źródło: Materiały Prasowe

Baldur's Gate 3: poznaliśmy datę premiery i wymagania sprzętowe

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Sierpnia 2020

Powrót legendarnego RPG-a coraz bliżej. Larian Studios poinformowało, kiedy do wczesnego dostępu trafi Baldur’s Gate 3.

Baldur’s Gate to seria jednych z najbardziej legendarnych gier RPG na świecie. Pierwsza część zachwycała rozbudowaną rozgrywką i złożonością. Od kiedy Larian Studios poinformowało o rozpoczęciu prac nad trzecią częścią serii, gracze z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych informacji na ten temat.

Kluczowa jest optymalizacja

Szef Larian Studios zapowiedział, że Baldur’s Gate 3 trafi do wczesnego dostępu 30 września 2020 roku. Podczas streamu Panel From Hell, Swen Vincke powiedział, że kluczowa jest optymalizacja gry. Produkt w dniu premiery trafi na PC oraz do serwisu strumieniowego przesyłania gier Google Stadia. W celu uzyskania jak najlepszych wrażeń z gry, studio pracuje obecnie nad optymalizacją tytułu, w taki sposób, aby utrzymać minimalne wymagania gry na jak najniższym poziomie. “Kiedy optymalizujemy jeden fragment gry, dopiero wtedy okazuje się, że optymalizacji wymaga również kilka kolejnych jej elementów” - tłumaczy CEO Larian Studios. Podkreśla on jednak, że nie jest to problemem, a on sam jest optymistą i wierzy, że niedługo uda się wszystko dopiąć na ostatni guzik.

The Legend of Zelda: Skyward Sword zmierza na Nintendo SwitchThe Legend of Zelda: Skyward Sword zmierza na Nintendo SwitchCzytaj dalej

Baldur’s Gate 3 na nowym gameplay-u

Stream Panel From Hell, oprócz wywiadu z CEO studia zaprezentował również nowy zwiastun i fragment rozgrywki Baldur’s Gate 3. Prezentacja skupiała się na podkreśleniu więzi między najnowszą częścią gry, a grą D&D: Descent Into Avernus. Producenci zdradzili również, ile materiału trafi do graczy we wczesnym dostępie. “We wczesnym dostępie pozwolimy Wam zagrać do 4 poziomu” - powiedział Vincke. CEO jednocześnie zapewnia, że udostępniony fragment zapewni nam 20 godzin zabawy, w skład której wejdzie 80 kombatów, ponad 45 tysięcy linijek dialogowych, 596 interaktywnych postaci, 146 zaklęć i akcji, 4-osobowy tryb online/LAN.

W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaW Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węglaCzytaj dalej

Minimalne wymagania są obiecujące

Studio zapowiedziało również planowane wymagania sprzętowe (minimalne) do uruchomienia gry. Według wstępnych zapewnień Larian Studios grę odpalimy na:

  • System: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel i5-4690/AMD FX 4350 (rekomendowane Intel i7 4770K/AMD Ryzen 5 1500X)
  • Pamięć: 8 GB RAM (rekomendowane 16 GB)
  • Grafika: Nvidia GTX 780/AMD Radeon R9 280X (rekomendowane Nvidia GTX 1060 6GB / AMD RX580
  • DriectX 11, 70 GB wolnego miejsca na dysku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 38 lat historii lotnictwa. Microsoft Flight Simulator w pigułce
  2. The Legend of Zelda: Skyward Sword zmierza na Nintendo Switch
  3. Morrowind w nowej odsłonie. Twórcy moda Skywind zaskoczyli
  4. Cyberpunk 2077 w 8K. Rozgrywka wygląda niesamowicie

Następny artykuł