Techgame.pl
Fragment filmu, pt. Gotham Knights - World Premiere Trailer

YouTube/DC

Czy Warner Bros. właśnie ujawnił datę premiery najnowszej gry o Batmanie? Gotham Knights z tajemniczą grafiką

26 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W sierpniu tego roku, studio Warner Bros. Montreal, które jest odpowiedzialne za serię gier o człowieku nietoperzu wyjawiło, że trwają prace, nad kolejną częścią gry o Batmanie. Gotham Knights miało się ukazać gdzieś w 2021 roku, dokładnej daty jed

  • Seria gier o Batmanie cieszy się niesłabnącą popularnością

  • Warner Bros. Montreal udostępniło świąteczną grafikę

  • Internauci doszukują się w niej wskazówek odnośnie premiery gry Gotham Knights

Na chwilę obecną wiadomo, że Gotham Knights ma wyjść na PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Xbox One, Xbox Series X/S. Miłośnicy serii dotychczas nie poznali jednak dokładnej daty, kiedy mogliby się spodziewać premiery gry.

Mikołaj zawitał do Gotham

Od sierpniowej zapowiedź WB Games nie dzieliło się w zasadzie żadnymi informacjami na temat kontynuacji serii gier o Batmanie. Sytuacja zmieniła się  25 grudnia, kiedy na oficjalnym Twitterze Gotham Knights pojawiła się świąteczna grafika. Według ekspertów, Warner Bros. Games w ten sposób sugeruje, kiedy miłośnicy serii mogą spodziewać się premiery nadchodzącej gry.

Sam post mógłby wydawać się zupełnie nieistotny. Ot świąteczny wpis, grafika została opatrzona tekstem “Święta w Gotham to coś niezwykłego. #GothamKnights”. Na samej grafice z kolei widzimy fragment obskurnej siłowni z workiem do boksu ozdobionym świąteczną kokardą, piłkę lekarską, ławeczkę do ćwiczeń i obręcze do treningu akrobatycznego (co sugeruje w grze obecność Robina).

Grafika kluczem do rozwiązania zagadki

Oprócz wymienionych elementów i kilku pudełek z prezentami, na grafice widzimy również plakat zapowiadający występ grupy cyrkowej Haly’s Circus. To właśnie ten plakat stał się języczkiem uwagi wszystkich miłośników mrocznego rycerza z Gotham. Z plakatu możemy bowiem wyczytać, że “latających Graysonów” będziemy mogli oglądać w Gotham od wtorku 16 do niedzieli 21 lipca.

Co prawda daty te nie pokrywają się z rzeczywistymi datami wypadającymi w lipcu 2021 roku, jednak fanom wystarczyło to, aby wysnuć wnioski o tym, że WB Games sygnalizuje w ten sposób datę premiery gry Gotham Knigths. Bardziej dociekliwi fani zauważyli jednak, że po połączeniu tych dat, a wiec 16 (od pierwszej daty na plakacie) lipca (miesiąc z plakatu) i 21 (druga data na plakacie) otrzymuje datę 16 lipca 2021 roku. Jest to również piątek, a więc dzień, w którym najwięcej tytuł ma swoje premiery.

Oczywiście data ta nie musi oznaczać od razu premiery gry. Może to być data wydania ważnego zwiastuna albo innego rodzaju zapowiedzi. Miłośnicy serii gier o Batmanie z pewnością chcieliby już wtedy zagrać w najnowsze dzieło WB Montreal. Od ostatniej premiery gier z tego świata minęło już bowiem 5 lat (Batman: Arkham Knight). Jak na razie ani Warner Bros. Montreal, ani Warner Bros. Interactive Entertainment nie skomentowało tych fanowskich spekulacji, pozostaje nam więc czekać i obserwować, jak sytuacja będzie się rozwijała.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >