Fragment filmu, pt. Gotham Knights - World Premiere Trailer
Źródło: YouTube/DC

Czy Warner Bros. właśnie ujawnił datę premiery najnowszej gry o Batmanie? Gotham Knights z tajemniczą grafiką

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Grudnia 2020

W sierpniu tego roku, studio Warner Bros. Montreal, które jest odpowiedzialne za serię gier o człowieku nietoperzu wyjawiło, że trwają prace, nad kolejną częścią gry o Batmanie. Gotham Knights miało się ukazać gdzieś w 2021 roku, dokładnej daty jednak dotychczas nie poznaliśmy.

  • Seria gier o Batmanie cieszy się niesłabnącą popularnością
  • Warner Bros. Montreal udostępniło świąteczną grafikę
  • Internauci doszukują się w niej wskazówek odnośnie premiery gry Gotham Knights

Na chwilę obecną wiadomo, że Gotham Knights ma wyjść na PlayStation 5, PlayStation 4, PC, Xbox One, Xbox Series X/S. Miłośnicy serii dotychczas nie poznali jednak dokładnej daty, kiedy mogliby się spodziewać premiery gry.

Mikołaj zawitał do Gotham

Od sierpniowej zapowiedź WB Games nie dzieliło się w zasadzie żadnymi informacjami na temat kontynuacji serii gier o Batmanie. Sytuacja zmieniła się 25 grudnia, kiedy na oficjalnym Twitterze Gotham Knights pojawiła się świąteczna grafika. Według ekspertów, Warner Bros. Games w ten sposób sugeruje, kiedy miłośnicy serii mogą spodziewać się premiery nadchodzącej gry.

Sam post mógłby wydawać się zupełnie nieistotny. Ot świąteczny wpis, grafika została opatrzona tekstem “Święta w Gotham to coś niezwykłego. #GothamKnights”. Na samej grafice z kolei widzimy fragment obskurnej siłowni z workiem do boksu ozdobionym świąteczną kokardą, piłkę lekarską, ławeczkę do ćwiczeń i obręcze do treningu akrobatycznego (co sugeruje w grze obecność Robina).

Grafika kluczem do rozwiązania zagadki

Oprócz wymienionych elementów i kilku pudełek z prezentami, na grafice widzimy również plakat zapowiadający występ grupy cyrkowej Haly’s Circus. To właśnie ten plakat stał się języczkiem uwagi wszystkich miłośników mrocznego rycerza z Gotham. Z plakatu możemy bowiem wyczytać, że “latających Graysonów” będziemy mogli oglądać w Gotham od wtorku 16 do niedzieli 21 lipca.

Co prawda daty te nie pokrywają się z rzeczywistymi datami wypadającymi w lipcu 2021 roku, jednak fanom wystarczyło to, aby wysnuć wnioski o tym, że WB Games sygnalizuje w ten sposób datę premiery gry Gotham Knigths. Bardziej dociekliwi fani zauważyli jednak, że po połączeniu tych dat, a wiec 16 (od pierwszej daty na plakacie) lipca (miesiąc z plakatu) i 21 (druga data na plakacie) otrzymuje datę 16 lipca 2021 roku. Jest to również piątek, a więc dzień, w którym najwięcej tytuł ma swoje premiery.

Oczywiście data ta nie musi oznaczać od razu premiery gry. Może to być data wydania ważnego zwiastuna albo innego rodzaju zapowiedzi. Miłośnicy serii gier o Batmanie z pewnością chcieliby już wtedy zagrać w najnowsze dzieło WB Montreal. Od ostatniej premiery gier z tego świata minęło już bowiem 5 lat (Batman: Arkham Knight). Jak na razie ani Warner Bros. Montreal, ani Warner Bros. Interactive Entertainment nie skomentowało tych fanowskich spekulacji, pozostaje nam więc czekać i obserwować, jak sytuacja będzie się rozwijała.

Następny artykuł