Logo Bethesda Software
Źródło: Materiały prasowe

Kolejny piękny gest z branży gamingowej. Bethesda wspiera walkę z epidemią

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
28 Kwietnia 2020

CD Projekt RED, Rockstar Games, Paradox Interactive - między innymi tacy giganci branży związanej z grami przekazali pieniądze na walkę z koronawirusem. Teraz do tego grona dołączyła również Bethesda i ZeniMax.

Kolejne pozytywne wiadomości docierają do nas ze świata gier. Wielkie firmy nie pozostają obojętne na globalną pandemię wirusa SARS-CoV-2 i co rusz dochodzą nas słuchy o kolejnych milionach przekazywanych na służbę zdrowia.

Milion od Bethesdy

Bethesda i ZeniMax przekazały milion dolarów na walkę z efektami pandemii wywołującej chorobę COVID-19. Firmy rozdysponowały fundusz następująco: pół miliona dolarów powędrowało do organizacji Direct Relief (organizacja zajmująca się pomocą społecznościom, których życiu zagraża niebezpieczeństwo), dwie transze po 250 tysięcy dolarów trafiło również na konto UNICEF oraz lokalnych władz.

#BethesdaAtHome

Kolejnym sposobem na swego rodzaju walkę z koronawirusem jest pomysł #BethesdaAtHome. Bethesda zapowiedziała, że podczas epidemii będzie utrzymywała kontakt ze swoimi fanami za pomocą streamów prowadzonych przez pracowników firmy ze swoich domów. Stream dostępny bedzie na oficjalnym profilu Twitch Bethesdy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. The Last of Us Part 2 i Ghost of Tsushima już latem. Poznaliśmy dokładne daty premier
  2. Cyberpunk 2077 będzie zdecydowanie grą dla dorosłego odbiorcy. Pojawiła się lista rzeczy "18+"
  3. The Last of Us Part 2 i Ghost of Tsushima już latem. Poznaliśmy dokładne daty premier
  4. Humble Bundle zebrał ponad 6,5 mln dolarów na walkę z koronawirusem
Następny artykuł