glovo
Źródło: Unsplash

Dzięki aplikacji zrobisz zakupy w niedzielę niehandlową. Biedronka obeszła przepisy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Maja 2020

Największa sieć sklepów w Polsce znalazła sposób na umożliwienie klientom zakupów w niedziele niehandlowe. Wykorzystano dostawę towarów zamówionych przez popularną aplikację. Współpraca dwóch firm rozszerza się o kolejne miasta.

Popularna sieć sklepów znalazła sprytny sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę. Zrobimy wtedy zakupy przez specjalną aplikację.

Biedronka i Glovo

Wygląda na to, że zawiązanie współpracy między siecią popularnych marketów Biedronka, a dostawcą towarów i jedzenia Glovo idzie cały czas w dobrą stronę. Okres wmożonego zapotrzebowania na zakupy, jednak ograniczonego wprowadzonymi zasadami w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodował, że Biedronka zdecydowała się na umożliwienie dostawy do domu. Na ten moment zakupy ze sklepów za pośrednictwem Glovo zamówimy w 16 miastach (Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Płocku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Lublinie), jednak przedstawiciele firmy zapowiadają, że na listę będą trafiały kolejne. Zamawiać towary możemy w godzinach 10 - 22:30, a sama dostawa kosztująca 9.99 złotych trwa maksymalnie godzinę, choć zależne to jest od aktualnego ruchu i dostępności kurierów. Teraz wprowadzono kolejną oczekiwaną przez zapewne wielu nowość.

Zakupy do domu w każdą niedzielę

Wprowadzenie niehandlowych niedziel okazało się dla wielu polaków istną tragikomedią, jednak szybko wszyscy nauczyliśmy się, że wystarczy przejść parę metrów do osiedlowego sklepu, który praktycznie zawsze i tak będzie otwarty. Co jednak, gdy zapragniemy lasagne z Biedronki w promocyjnej cenie? Do tej pory trzeba było wybierać się w tym celu aż na dworce. Tamtejszych sklepów niedzielne ograniczenia nie dotyczyły. Teraz jednak sieć sklepów wpadła na pomysł ograniczenia problemu, jakim są niehandlowe niedziele. Poinformowano, że zamawiając produkty ze sklepów za pośrednictwem Glovo zostaniemy obsłużeni w takim samym trybie, co w każdy dzień roboczy. W ten sposób firma znalazła zaskakujący sposób na obejście przepisów. Być może takie rozwiązanie zapoczątkuje nowy trend i więcej sklepów zdecyduje się na umożliwienie szybkich dostaw do domów.

Zobacz także:

  1. Koronawirus: tak źle nie było w Polsce od zeszłego stulecia
  2. Meizu 17 Pro oficjalnie zaprezentowany. Tańsza alternatywa dla Xiaomi Mi 10 Pro?
  3. Sanepid zapomniał go poinformować, że ma wirusa. Pan Tomasz o zakażeniu dowiedział się z Facebooka
  4. Xiaomi uznane najpopularniejszym producentem smartfonów w PolsceNastępny artykuł