Techgame.pl
glovo

Unsplash

Dzięki aplikacji zrobisz zakupy w niedzielę niehandlową. Biedronka obeszła przepisy

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Największa sieć sklepów w Polsce znalazła sposób na umożliwienie klientom zakupów w niedziele niehandlowe. Wykorzystano dostawę towarów zamówionych przez popularną aplikację. Współpraca dwóch firm rozszerza

Popularna sieć sklepów znalazła sprytny sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę. Zrobimy wtedy zakupy przez specjalną aplikację.

Biedronka i Glovo

Wygląda na to, że zawiązanie współpracy między siecią popularnych marketów Biedronka, a dostawcą towarów i jedzenia Glovo idzie cały czas w dobrą stronę. Okres wmożonego zapotrzebowania na zakupy, jednak ograniczonego wprowadzonymi zasadami w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 spowodował, że Biedronka zdecydowała się na umożliwienie dostawy do domu. Na ten moment zakupy ze sklepów za pośrednictwem Glovo zamówimy w 16 miastach (Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Płocku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu, Olsztynie i Lublinie), jednak przedstawiciele firmy zapowiadają, że na listę będą trafiały kolejne. Zamawiać towary możemy w godzinach 10 - 22:30, a sama dostawa kosztująca 9.99 złotych trwa maksymalnie godzinę, choć zależne to jest od aktualnego ruchu i dostępności kurierów. Teraz wprowadzono kolejną oczekiwaną przez zapewne wielu nowość.

Zakupy do domu w każdą niedzielę

Wprowadzenie niehandlowych niedziel okazało się dla wielu polaków istną tragikomedią, jednak szybko wszyscy nauczyliśmy się, że wystarczy przejść parę metrów do osiedlowego sklepu, który praktycznie zawsze i tak będzie otwarty. Co jednak, gdy zapragniemy lasagne z Biedronki w promocyjnej cenie? Do tej pory trzeba było wybierać się w tym celu aż na dworce. Tamtejszych sklepów niedzielne ograniczenia nie dotyczyły. Teraz jednak sieć sklepów wpadła na pomysł ograniczenia problemu, jakim są niehandlowe niedziele. Poinformowano, że zamawiając produkty ze sklepów za pośrednictwem Glovo zostaniemy obsłużeni w takim samym trybie, co w każdy dzień roboczy. W ten sposób firma znalazła zaskakujący sposób na obejście przepisów. Być może takie rozwiązanie zapoczątkuje nowy trend i więcej sklepów zdecyduje się na umożliwienie szybkich dostaw do domów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >