Techgame.pl
Bill Gates

wikimedia.com

Bill Gates bije na alarm. Miliarder ostrzega przed fake newsami

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Żyjemy w erze globalnej dezinformacji i musimy nauczyć się odróżniać fake newsy od rzetelnych informacji

W internecie aż roi się od fake newsów

Pandemia koronawirusa jak nic innego pokazała, w jak ciężkich czasach żyjemy. Niestety sam wirus nie jest jedynym problemem, z jakim mamy obecnie do czynienia. Ogromne zagrożenie dla społeczeństwa stanowi dezinformacja, a dokładniej fake newsy.

Teorie spiskowe o pandemii koronawirusa

Na temat samej choroby Covid-19 codziennie pojawia się tysiące fake newsów. Wielu chce się wzbogacić na rzekomych lekach (rzecz jasna są to oszuści) innym radość sprawia trollowanie spanikowanych użytkowników internetu. Ogólnie rzecz biorąc ogólnoświatowa panika drastycznie sprzyja rozprzestrzenianiu się wszelkich teorii spiskowych i fałszywych informacji. Ludzie pragną prostych rozwiązań na ciężkie problemy, dlatego tak popularne są teorie, jakoby koronawirus był skutkiem ubocznym sieci 5G.

Bill Gates ma już dosyć

Prawdopodobnie najbardziej przez fake newsy ucierpiał znany miliarder Bill Gates, który od samego początku pandemii udziela się charytatywnie i inwestuje ogromne pieniądze w rozwój szczepionki na tę przerażającą chorobę. Od kiedy tylko zaczął to robić, spotkał się z ogromną krytyką wśród opinii społecznej w social mediach. Nagle okazuje się, że miliarder za pomocą szczepionki pragnie zachipować społeczeństwo, aby mieć nad nimi pełną władzę. Inni spekulują, że Gates chce się wzbogacić na szczepionkach i nic innego go nie interesuje. Niestety, nie wymyślono jeszcze leków na głupotę, a szkoda.

Przerażające wyniki badań

Okazuje się jednak, że problem fake newsów jest niesamowicie poważny. Bardziej niż kiedykolwiek, ludzie są skłonni wierzyć w nierzetelne i niepewne informacje. Według badań przeprowadzonych przez serwis Yahoo ponad 44% republikanów, którzy wzięli udział w ankiecie sądzie, że Bill Gates chce wykorzystać szczepionki do zachipowania ludzi.

Wywiad z miliarderem

"Kiedy umożliwiasz ludziom komunikowanie się, musisz uporać się z faktem, że pewne niepoprawne, ale bardzo ekscytujące rzeczy mogą się rozprzestrzeniać po sieci bardzo szybko. Znacznie szybciej niż te prawdziwe informacje. Wiemy o tym od dawna, na przykładzie szczepionek" - mówił Bill Gates w wywiadzie z Andres Rossem Sorkinem z CNBC.

Bądź czujny

Warto sprawdzać skąd pochodzą informacje, które pochłaniamy, ponieważ dezinformacja społeczna może zdecydowanie utrudnić życie w tych niezwykle ciężkich i wymagających czasach. Gdy podane newsy wyglądają na podejrzane, poszukajcie ich na innych serwisach. Jeśli nie znajdziecie żadnych innych źródeł bądź same źródła są niepewne, to bardzo prawdopodobne, że macie do czynienia z fake newsami.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >