Bill Gates podczas konferencji.
Źródło: Wikipedia Commons

Bill Gates chce zabrać się za sieć 5G. Ma już konkretny plan

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Października 2020

Bill Gates zaczął interesować się technologią superszybkiego Internetu. Eksperci sugerują, że należący do miliardera Microsoft ma się ponownie interesować wykupieniem Nokii, która coraz odważniej rozwija właśnie w związku z technologią sieci 5G.

Jeżeli plotki okażą się prawdziwe, to będzie to już druga akwizycja Nokii przez Microsoft. Pierwsza zakończyła się absolutną klapą, jednak teraz miałoby to wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą technologii 5G, którą rozwija Nokia. O tych przypuszczeniach poinformowali parę dni temu analitycy z CCS Insight.

Zmiana czasu już w ten weekend. Lepiej nie przegapić i przestawić zegarki w urządzeniach elektronicznychZmiana czasu już w ten weekend. Lepiej nie przegapić i przestawić zegarki w urządzeniach elektronicznychCzytaj dalej

Microsoft interesuje się Nokią?

Nokia jest obecnie jednym z największych producentów stacji bazowych na świecie. To właśnie ten fakt ma być najbardziej interesujący dla giganta z Redmond. Według ustaleń ekspertów z Forbesa, do akwizycji Nokii miałoby dojść już w przyszłym roku. Jednak Microsoft nie jest jedyną dużą firmą, która wyraża zainteresowanie fińskim producentem. Swoje zamiary wykupienia Nokii ma również Intel.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?

2. Jolanta Kwaśniewska jest załamana, "Do samego końca miałam nadzieję". A jeszcze niedawno bawiła się na wakacjach

Bill Gates chce wejść drugi raz do tej samej rzeki

Jeżeli dojdzie do wykupienia Nokii przez Microsoft, to będzie to już druga akwizycja fińskiej firmy przez Amerykanów. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w 2013 roku. Wtedy Microsoft wykupił dział mobilny Nokii co zaowocowało wypuszczeniem na rynek smartfona o nazwie Lumia, który był wyposażony w system operacyjny Windows. Projekt okazał się jednak ogromną klapą, a sam telefon został wycofany z produkcji już po dwóch latach. Opuszczeni przez Microsoft pracownicy Nokii otworzyli firmę HMD Global, wykupili prawa do Nokii i zaczęli produkować smartfony bazujące na Androidzie.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzeniaNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzeniaCzytaj dalej

Microsoft chce zdominować sieć 5G?

Bill Gates nie jest jednak zainteresowany tworzeniem kolejnego smartfona. Nauczony swoimi błędami tym razem chce wejść w rynek telekomunikacyjny od strony infrastruktury. Nokia jest jednym z głównych producentów sprzętów służących do emisji sieci piątej generacji. Chociaż informacje o akwizycji, to na razie niepotwierdzone plotki, to warto zauważyć, że Microsoft w marcu i lipcu 2020 roku dokonał już dwóch dużych zakupów, a mianowicie firm Metaswitch oraz Affirmed Networks. Metaswitch i Affirmed Networks to firmy specjalizujące się w chmurowych rozwiązaniach dla sektora telko oraz tzw. zwirtualizowanych sieciach. W połączeniu z Nokią, Microsoft miałby wszystkie karty potrzebne do stworzenia skutecznej alternatywy na rynku budowy infrastruktury związanej z siecią 5G.

Amerykańskie gwiazdy widziały UFO i kosmitów? Nieprawdopodobna historia, fani są zaskoczeniAmerykańskie gwiazdy widziały UFO i kosmitów? Nieprawdopodobna historia, fani są zaskoczeniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odbierzesz tylko SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem będziesz tego długo żałować
  2. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  3. Allegro z ogromnym udogodnieniem. Klienci są zachwyceni
  4. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  5. Sonda Voyager 2 dostarczyła niesamowitych wiadomości. Przestrzeń międzygwiezdna nie jest "pusta"
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Nowy zakaz obejmie wsie i gospodarstwa? Kara za nieprzestrzeganie nawet 500 zł

Następny artykuł