Techgame.pl
Diablo II

flickr

Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Legendarna gra od Blizzarda, Diablo 2, obchodziła ostatnio swoje 20 urodziny. Producent nie przygotował z tej okazji nic specjalnego, ale scena moderska już owszem.

W ostatnim czasie informowaliśmy o ogromnej łatce polonizującej, której doczekała się pierwsza część Diablo. Tym razem nie warstwa językowa, a wizualna dostała update i nie w pierwszej, a drugiej części gry.

Sztuczna inteligencja upiększa gry

Moder odpowiedzialny za upiększenie Diablo 2 podczas swoich prac używał bardzo zaawansowanych technologicznie funkcjonalności. Chodzi tu przede wszystkim o Deep Learning Neural Network oraz Advanced Motion Interpolation, funkcjonalności te za sprawą sztucznej inteligencji same oceniają i nakładają poprawki na materiał. Dzięki temu gracz mógł o wiele dokładniej przeskalować i ulepszyć oryginalne tekstury w grze.

Diablo również lepiej brzmi

Minirewolucja została przeprowadzona również w warstwie dźwiękowej. Gracz odpowiedzialny za modowanie Diablo 2 poprawił za pomocą efektów EAX Environmental Effects ścieżki dźwiękowe w grze. Nie możemy tutaj mówić jednak o rewolucji pełną gębą, ponieważ gracz poprawki dźwiękowe robił w oparciu o materiał z gry, więc jedynie nieznacznie udało się go poprawić. Moder dodał również szereg własnych, nowych efektów do gry.

Czy to jedyny remaster jaki zobaczymy?

Od jakiegoś czasu społeczność fanowska Diablo mówi o tym, że Blizzard szykuje remaster ich ulubionej gry z serii. Sam producent nie potwierdza tych informacji. Wiemy jednak, że trwa produkcja Diablo IV oraz mobilnego Diablo Immortal. Premiery obydwu tytułów jeszcze nie są znane.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >