Techgame.pl
Diablo II

flickr

Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Legendarna gra od Blizzarda, Diablo 2, obchodziła ostatnio swoje 20 urodziny. Producent nie przygotował z tej okazji nic specjalnego, ale scena moderska już owszem.

W ostatnim czasie informowaliśmy o ogromnej łatce polonizującej, której doczekała się pierwsza część Diablo. Tym razem nie warstwa językowa, a wizualna dostała update i nie w pierwszej, a drugiej części gry.

Sztuczna inteligencja upiększa gry

Moder odpowiedzialny za upiększenie Diablo 2 podczas swoich prac używał bardzo zaawansowanych technologicznie funkcjonalności. Chodzi tu przede wszystkim o Deep Learning Neural Network oraz Advanced Motion Interpolation, funkcjonalności te za sprawą sztucznej inteligencji same oceniają i nakładają poprawki na materiał. Dzięki temu gracz mógł o wiele dokładniej przeskalować i ulepszyć oryginalne tekstury w grze.

Diablo również lepiej brzmi

Minirewolucja została przeprowadzona również w warstwie dźwiękowej. Gracz odpowiedzialny za modowanie Diablo 2 poprawił za pomocą efektów EAX Environmental Effects ścieżki dźwiękowe w grze. Nie możemy tutaj mówić jednak o rewolucji pełną gębą, ponieważ gracz poprawki dźwiękowe robił w oparciu o materiał z gry, więc jedynie nieznacznie udało się go poprawić. Moder dodał również szereg własnych, nowych efektów do gry.

Czy to jedyny remaster jaki zobaczymy?

Od jakiegoś czasu społeczność fanowska Diablo mówi o tym, że Blizzard szykuje remaster ich ulubionej gry z serii. Sam producent nie potwierdza tych informacji. Wiemy jednak, że trwa produkcja Diablo IV oraz mobilnego Diablo Immortal. Premiery obydwu tytułów jeszcze nie są znane.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >