Diablo II
Źródło: flickr

Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Lipca 2020

Legendarna gra od Blizzarda, Diablo 2, obchodziła ostatnio swoje 20 urodziny. Producent nie przygotował z tej okazji nic specjalnego, ale scena moderska już owszem.

W ostatnim czasie informowaliśmy o ogromnej łatce polonizującej, której doczekała się pierwsza część Diablo. Tym razem nie warstwa językowa, a wizualna dostała update i nie w pierwszej, a drugiej części gry.

Sztuczna inteligencja upiększa gry

Moder odpowiedzialny za upiększenie Diablo 2 podczas swoich prac używał bardzo zaawansowanych technologicznie funkcjonalności. Chodzi tu przede wszystkim o Deep Learning Neural Network oraz Advanced Motion Interpolation, funkcjonalności te za sprawą sztucznej inteligencji same oceniają i nakładają poprawki na materiał. Dzięki temu gracz mógł o wiele dokładniej przeskalować i ulepszyć oryginalne tekstury w grze.

Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?Czytaj dalej

Diablo również lepiej brzmi

Minirewolucja została przeprowadzona również w warstwie dźwiękowej. Gracz odpowiedzialny za modowanie Diablo 2 poprawił za pomocą efektów EAX Environmental Effects ścieżki dźwiękowe w grze. Nie możemy tutaj mówić jednak o rewolucji pełną gębą, ponieważ gracz poprawki dźwiękowe robił w oparciu o materiał z gry, więc jedynie nieznacznie udało się go poprawić. Moder dodał również szereg własnych, nowych efektów do gry.

Czy to jedyny remaster jaki zobaczymy?

Od jakiegoś czasu społeczność fanowska Diablo mówi o tym, że Blizzard szykuje remaster ich ulubionej gry z serii. Sam producent nie potwierdza tych informacji. Wiemy jednak, że trwa produkcja Diablo IV oraz mobilnego Diablo Immortal. Premiery obydwu tytułów jeszcze nie są znane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?
  2. Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5
  3. Gamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gry
  4. Google stworzyło narzędzie do czytania hieroglifów. Dzięki Fabricius poczujemy się jak archeologowie

Następny artykuł