Techgame.pl
Bloodborne 2D jak Zelda

Alpha Beta gamer - wideo - /watch?v=HUwuYOhCAGc

Bloodborne jak Zelda. Fan stworzył 16-bitową wersję gry From Software

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Bloodborne wiecznie żywe! Klasyk od From Software doczekał się tzw. demake'u, czyli 16-bitowej wersji wzorowanej na klasycznej Zeldzie. Jeden z fanów odzwzorował jedną z lokacji, jak i walki z bossami. Co ciekawe, gra dostępna jest do pobrania za d

Bloodborne nigdy się nie zestarzeje... Wróć! Bloodborne właśnie się zestarzało! A to za sprawą stworzenia 16-bitowej wersji produkcji. 

Bloodborne, czyli klasyk od From Software

Bloodborne wydano już ponad pięć lat temu, a gracze do tej pory nie żegnają się na dobre z Yharnam. W końcu ten soulslike od mistrzów gatunku, czyli From Software, jest wiktoriańską wariacją na temat Dark Souls, a przecież gry z tej serii raczej na zawsze będą posiadać wierne grono fanów. Ci zresztą potrafią nieźle zaskoczyć kreatywnością - niektórzy z nich przez lata grzebią w plikach gry próbując "wrócić do żywych" usunięte fragmenty gry, czy znaleźć odpowiedzi na niodpowiedziane nigdy pytania. Jeden z fanów posunął się jednak o krok dalej. 

16-bitów i znane lokacje

Za sprawą użytkownika znanego jako Max Mraz powstał tzw. demake klasycznej już pozycji From Software. Twórca nie ukrywa, że przede wszystkim wzorował się na klasycznej już Zeldzie i nipowtarzalnym 16-bitowym stylu graficznym. W swojej dostępnej za darmo produkcji (wystarczy wyruszyć na oficjalną stronę projektu) odzworował on wiernie centralną część miasta, przeciwników, a nawet dwie walki z bossami - z Cleric Beast i Father Gascoigne. Warto jednak dodać, że Yarntown jest znacznie prostsze od oryginału.

Bloodborne na PC?

Jak już wspomniałem - króciutką produkcję możemy pobrać za darmo z linku powyżej. Przyznam sam, że efekt końcowy naprawdę zaskakuje! Warto udać się na podróż do Yarntown zwłaszcza, że na ten moment to jedyny sposób na jakiekolwiek "poczucie" produkcji From Software przez graczy PCtowych. Nie ma się co jednak smucić, gdyż krążące po sieci od dłuższego czasu plotki sugerują, że From Software szykuje dla nas nie tylko najnowsze Elden Ring, a także remaster Bloddborne z wersją także na PC. Czekamy, choć doczekać się nie możemy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >