COD Warzone
Źródło: materiały prasowe

Call of Duty Warzone nie upadnie. Gra ma być rozwijana wraz z nowymi częściami

Artur ŁokietekArtur Łokietek
5 Sierpnia 2020

Nowe części Call of Duty ukazują się praktycznie co rok. Co jednak w sytuacji, gdy właśnie to tryb battle royale w Warzone święci ogromne triumfy? Infinity Ward informuje, że na pewno nie zostanie zapomniany, a wręcz będzie wciąż rozwijany.

Szumnie obietnice wieloletniego wspierania Black Ops 4 pokazywały, że coroczne ukazywanie się nowego COD'a w istocie wypiera poprzednie części. Teraz jednak ma być inaczej.

Call of Duty Warzone święci triumfy z problemami

Call of Duty Warzone to nic innego,jak samodzielny, darmowy moduł battle royale (aczkolwiek trybów zabawy znajdziemy tam więcej) należący do Call of Duty Modern Warfare. Warzone niemal z miejsca okazało się naprawdę udanym podejściem do popularnego w ostatnich latach gatunku i szybko zdobyło rzesze fanów z całego świata, w czym zdecydowanie pomogła darmowość produkcji. Studio Infninity Ward nie ustrzegło się jednak klasycznych problemów, które w tym przypadku okazują się istną plagą - cheaterzy. Oszustów w grze pojawiało się coraz więcej, osoby ze zbanowanymi kontami szybko tworzyły nowe, a uczciwym graczom "aż grać się odechciewało!". Choć IW ma swoje pomysły na cheaterów, gra i tak okazało się jednym z najpopularniejszych battle royale na rynku. Co jednak, gdy corocznie wydawane części Call of Duty wypierają poprzednie?

Projekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilneProjekt xCloud: Ponad 100 gier z Xbox Game Pass na urządzenia mobilneCzytaj dalej

Smutny koniec BO 4

Call of Duty Black Ops 4... Ta gra niemal nie mogła się udać. Pierwszy raz w historii serii zrezygnowano z klasycznego trybu fabularnego dla pojedyńczego gracza i zastąpiono go zestawem luźno ze sobą powiązanych misji wyjaśniających użyteczność konkretnych postaci z trybu multiplayer. Ten drugi grał tu jednak pierwsze (i jedyne) skrzypce, a Treyarch zapowiadał, że tryb ten będzie wspierany przez kolejne lata. Jak dobrze wiemy, tak się jednak nie stało, a nabywcy tej części mogli po jakimś czasie poczuć się oszukani. Gra jednak nie została również ciepło przyjęta, gdyż wyszła w momencie, w którym przesyt wszelkimi strzelankami science-fiction osiągnął apogeum. Nic więc dziwnego, że nowa część stanowić ma powrót do korzeni podserii Black Ops, czyli do Vietnamu i prezentować czasy Zimnej Wojny.

Nieoficjalnie: Kolejny wyciek ceny PlayStation 5. Tym razem źródłem jest CarrefourNieoficjalnie: Kolejny wyciek ceny PlayStation 5. Tym razem źródłem jest CarrefourCzytaj dalej

Infinity Ward obiecuje

Co jednak ze wsparciem dla Warzone, gdy na rynku ukaże się nowe Black Ops? Infinity Ward obiecuje, że gra nie zostanie zapomniana, a wręcz ma być rozwijana wraz z kolejnymi częściami serii. Nic dziwnego, patrząc na to, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się Warzone. "Choć Warzone jest ściśle powiązany z Modern Warfare, to został on od samego początku zaprojektowany jako tytuł w pełni autonomiczny. […] Gra będzie regularnie aktualizowana oraz rozwijana, a także związana z pozostałymi tytułami w uniwersum Call of Duty" - powiedział dyrektor designu w IW Geoff Smith w rozmowie z portalem Games Radar. Możemy więc liczyć na to, że Warzone będzie wzbogacany w oparciu o kolejne części popularnej serii strzelanek.

Już dziś, o godzinie 8 czasu polskiego rozpocznie się kolejny, piąty już sezon. Infinity Ward podzielił się mapką pokazującą zmiany i nowości, które czekają na graczy chcących uczestniczyć w nowym sezonie zmagań.

Obrazy techgame

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalne: Premiera Baldur's Gate III opóźniona
  2. Sony stworzy serial na podstawie polskiej gry. Szczegóły są już ustalone
  3. GTA V Online za darmo. Rockstar świętuje 135 mln sprzedanych kopii gry
  4. Ogromny wyciek informacji z kolejnej konferencji Sony. Na PlayStation 5 wrócą klasyczne tytuły

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł