Kadr ze zwastuna Call of Duty: Warzone. Tytuł: Call of Duty: Modern Warfare & Warzone - The Haunting of Verdansk Trailer | PS4
Źródło: YouTube/PlayStation

Call of Duty ze specjalnym trybem na Halloween. W grze spotkamy bohaterów horrorów

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
21 Października 2020

Zbliża się Halloween. Z tej okazji twórcy gier przygotowują dla graczy specjalne wydarzenia w grach, które wprowadzą nas w upiorny nastrój podczas rozgrywki. Call of Duty: Modern Warfare & Warzone nawiedzą postaci rodem z sennych koszmarów.

Z okazji nadchodzącego Halloween, Call of Duty: Modern Warfare & Warzone nawiedzi znany z “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną” Leatherface i główny antagonista “Piły”, a więc Jigsaw. Tegoroczne Halloween szykuje się niezwykle emocjonująco dla fanów twórczości Activision.

Halloween w dobie pandemii

Halloween tradycyjnie obchodzone jest 31 października. W godzinach wieczornych, dzieci w różnego rodzaju strojach chodzą od domu do domu i “straszą” swoich sąsiadów w zamian za cukierki. Tegoroczne Halloween musi mieć jednak, ze względu na globalną pandemię koronawirusa trochę inny charakter. Producenci gier chcą więc zachęcić graczy do pozostania w ten szczególny dzień w domach. Z tej okazji twórcy przygotowują dodatkowe funkcjonalności w swoich produkcjach, które będą nawiązywać do tego upiornego święta.

Upiorności w grach

Chociaż rynek gier obładowany jest produkcjami typu horror po brzegi, to nie powstrzymuje to producentów innych gatunków gier do tworzenia własnej zawartości, która sprawi, że włos na głowie gracza się zjeży. Tak było w przypadku pierwszego Red Dead Redemption, gdzie twórcy stworzyli obszerny dodatek, który zamieniał dziki zachód w apokaliptyczny świat opanowany przez zombie (Rockstar właśnie zapowiedział, że z okazji nadchodzącego święta duchów, w Red Dead Redemption 2 również będziemy mogli się trochę wystraszyć). Jak się okazuje, z horrorowego worka pełnego koszmarności skorzysta w tym roku również Activison. Amerykanie właśnie ogłosili nową aktualizację, która dodaje do Call of Duty Modern: Modern Warfare i Warzone postaci z “Piły” i “Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”.

Call of Duty: Halloween Edition?

Call of Duty: Modern Warfare i Warzone doczekały się swojego pierwszego wydarzenia związanego z Halloween. Activision właśnie ogłosiło kilka zmian, które będą miały na celu wprowadzić nas w klimat święta duchów w iście amerykańskim stylu. Aktualizacja obejmuje możliwość rozgrywania gry na mapie Verdansk w trybie nocnym, a zabici gracze w trybie Zombie Royale nie trafią do gułagu, a powrócą na planszę jako nieumarli i zaczną polować na uczestników zabawy, którzy pozostali przy życiu. Modern Warfare dostanie również kilka nowości związanych z trybami gry. Mowa tu przede wszystkim o trybie Snipers Only oraz Onslaughter (walka z Jaggernautem). Zwieńczeniem “halloweenowego” klimatu będzie dodanie do gier skórek Jigsawa (główny antagonista w legendarnej serii horrorów “Piła”) oraz Leatherface’a (dobrze znany z horroru “Teksańska masakra piłą mechaniczną”).

Odważysz się zagrać?

Specjalny tryb Halloween w grach Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone rozpocznie się już dziś. Gracze będą mogli bawić się w upiornym klimacie aż do 3 listopada 2020 roku. Pozostaje jedynie pytanie: czy się odważą? Jeżeli ktoś potrzebuje dodatkowej zachęty, to poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun, dzięki któremu będziecie mogli poczuć namiastkę strasznego klimatu, który będzie na Was czekał w grze od Activision.

Zwiastun nowych trybów w grze Call of Duty: Modern Warfare oraz Warzone.

Następny artykuł