Techgame.pl
Twarz Ciri z czerwoną błyskawicą po jej prawej stronie.

CD Projekt RED

CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę

30 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W Polsce nastały niespokojne czasy. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca prawa aborcyjnego sprawiła, że obywatelki naszego kraju powiedziały dość i wyszły na ulice, żeby okazać swój sprzeciw. Do protestu właśnie dołączają pracownicy CD Proje

W ostatnim tygodniu Polska została opanowana przez fale protestów związanych z decyzją Trybunały Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego na terenie naszego kraju. Decyzja i protesty, które po wydaniu jej nastąpiły odbijają się coraz szerszym echem w krajowych i zagranicznych mediach. Głos zabierają duże firmy, które wcześniej raczej rzadko angażowały się w tak poważne tematy. Jedną z nich jest CD Projekt RED.

CD Projekt RED murem za kobietami

Środowisko polskich twórców gier zareagowało na protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego. Pracownicy CD Projekt RED opublikowali w swoich mediach społecznościowych słowa wsparcia dla protestujących kobiet. Postom towarzyszy również wymowna grafika, która przedstawia jedną z najważniejszych kobiet związanych z polskim producentem gier komputerowych, czyli Ciri - jedną z bohaterek gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Czarno-biała grafika przedstawiająca Ciri wyróżnia się jednym, charakterystycznym elementem, a mianowicie czerwoną błyskawicą przebiegającą niczym blizna po prawej części twarzy bohaterki. Błyskawica ta stała się symbolem protestujących kobiet. Protest poparło wiele ważnych osobistości pracujących w studiu CD Projekt RED, między innymi, Radek Grabowski, szef PR-owego działu firmy czy też Paweł Sasko, główny projektant zadań w grze Cyberpunk 2077.

“Nie poddawajcie się!”

Niektórzy pracownicy dodali do grafik kilka zdań swoch własnych przemyśleń na temat obecnej sytuacji kobiet w Polsce. Marta Piwońska, która pełni rolę PR Project Menager, na swoich koncie, na Twitterze, napisała po prostu “Don’t give up! #WomensRights #StrajkKobiet”. "We stand together! #StrajkKobiet” - napisała na swoim profilu Alicja Kozera, Community Menager w CD Projekt RED. Paweł Panasiuk, który w CD Projekt RED pełni rolę Senior Event Menagera opisuje sytuację, która obecnie panuje w Polsce jako absurdalną.

Cała Polska pochłonięta w protestach

Od momentu wydania decyzji Trybunału Konstytucyjnego, w Polsce każdego dnia organizowane są protesty, które zbierają ogromne ilości ludzi, którzy zbierają się by protestować i bronić prawa wyboru kobiet, których ciąża jest zagrożona. Sytuacja jest o tyle ciężka, że decyzja zapadła praktycznie w środku trwania drugiej fali zachorowań na koronawirusa, na protestach ludzie starają się jednak zachować odpowiedni dystans społeczny, wiele protestów jest również organizowanych w samochodach.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >