Techgame.pl
cdpr

materiały prasowe

Nietypowa inwestycja CD Projekt. Na co przeznaczą setki milionów złotych?

7 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

CD Projekt RED podejmuje kolejne działania inwestycyjne. Tym razem firma zamierza przeznaczyć aż 300 milionów złotych na obligacje Skarbu Państwa, ale to nie wszystko. Takie fundusze pochodzą z nadwyżek finansowych.

CD Projekt RED oprócz wydawania i tworzenia gier komputerowych, coraz prężniej działa na giełdzie. 

Inwestycja CDPR

CD Projekt RED poinformowało w swoim komunikacie giełdowym o zamiarze przeznaczenia 150 milionów złotych na obligacje Skarbu Państwa. Kolejne 150 milionów ma z kolei zostać przeznaczone na obligacje USA, Niemiec i Szwajcarii. Łączna suma przeznaczona na takie inwestycje to w takim razie zdumiewające 300 milionów złotych, które pochodzi z nadwyżej finansowych spółki. "Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward" - wyjaśniono w komunikacie.

CDPR pobije Rockstara?

Powyższe rewelacje to niejedyne informacje dotyczące polskiego dewelopera. Zdaniem Kacpra Kopronia, analityka Trigon DM najnowsza produkcja CDPR, czyli oczekiwany od wielu lat przez graczy na całym świecie Cyberpunk 2077 ma szansę przebić sprzedażą jedną z największych gier ostatnich lat, czyli Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games. Analityk wyjaśnił, że RDR 2 sprzedało się od października 2018 roku w liczbie 24 milionów sztuk tylko w wersjach konsolowych. Z kolei przewidywana sprzedaż Cyberpunka 2077 wynosi 20-25 milionów egzemplarzy tylko w tym roku (gdy gra ma premierę 17 września). Dodając przypuszczalną sprzedaż wersji PC, analityk sądzi, że uda się przebić hit od Rockstara. To z kolei może przyczynić się do wzbicia się cen CDPR na giełdzie w górę o niebotyczne sumy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >