Cyberpunk
Źródło: youtube.com

CD Project Red ostrzega przed oszustami, którzy oferują betę Cyberpunka

Kuba WielochKuba Wieloch
30 Lipca 2020

Firma CD Projekt Red wystosowała oficjalny komunikat przestrzegający graczy przed oszustami

CD Project Red ostrzega przed oszustami

Cyberpunk 2077 jest najbardziej wyczekiwaną gra obecnego roku. Premiera tytułu została już przesunięta dwukrotnie, ze względu na zbyt dużą liczbę błędów w grze. Jak widać, twórcy chcą wydać produkt bez skaz, który sprosta wygórowanym oczekiwaniom graczy. Do tej pory nie ogłoszono oficjalnych beta testów gry (i prawdopodobnie takowe nigdy nie zostaną ogłoszone).

Maila dotyczące beta-testów Cyberpunka 2077 są fałszywe

Czemu piszemy o potencjalnych beta-testach? Niestety cyberprzestępcy obrali nowy cel swoich ataków i tym razem padło na fanów nowej produkcji CDP-u. Okazuje się, że gracze zaczęli masowo zgłaszać na forach społecznościowych, że dostali podejrzane e-maile zapraszające do wzięcia udziału w beta-testach gry Cyberpunk 2077.

Szybka reakcja polskiej firmy

Polska firma bardzo szybko ustosunkowała się do informacji płynących od fanów. Zaproszenia są fałszywe i stanowią atak phishingowy, absolutnie nie należy klikać w linki zawarte w takich mailach. Interakcja z mailem może doprowadzić do kradzieży własności personalnej ofiar.

Oficjalne oświadczenie

"Jeśli otrzymałeś email sugerujący, że dostałeś się do beta-testów Cyberpunka 2077, to musisz wiedzieć, że nie pochodzi on od nas. Niestety, w ostatnich tygodniach rozesłano dużą ilość takich fałszywych informacji. Jeśli skontaktujemy się z Tobą drogą mailową, wiadomość będzie zawsze pochodziła z adresu @ cdprojecktred"

Oficjalna premiera gry planowana jest na dzień 19 listopada 2020 roku. Miejmy nadzieję, że data ta nie ulegnie już zmianie.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł