cod warzone
Źródło: materiały prasowe

CoD: Warzone doczeka się zaskakującej aktualizacji. Oszuści będą grać sami ze sobą

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Kwietnia 2020

Call of Duty zmaga się z plagą cheaterów, ale Activision ma niecodzienny pomysł na zwalczanie nieuczciwych praktyk. Poważnych zmian doczeka się mechanika zgłaszania graczy, którzy wydają się nam podejrzani, a sam system wyszukiwania rozgrywki również doczeka się przemodelowania.

Choć cheaterzy obecni są praktycznie w każdej multiplayerowej grze, istna ich plaga dosięgnęła najnowszą, darmową odsłonę Call of Duty o podtytule Warzone.

Nowy CoD zalany cheaterami

No dobra, może Call of Duty Warzone nie jest zupełnie "nowym" CoD'em, a jedynie dostępnym za darmo dodatkowym trybem battle royale do wydanego niedawo Mordern Warfare. Hitowy FPS przyciąga coraz większą liczbę graczy, ale też cheaterów, którzy skutecznie uprzykrzają życie uczciwym graczom. Zdaniem niektórych z nich problem jest tak poważny, że uzytkownicy konsol wyłączają funkcję wyszukiwania gier między platformami, aby uniknąć problemów z PC'towymi cheaterami. Activision co i rusz informuje o kolejnych falach banów, ale model free to play i liczba grających przyczyniają się do tego, że bany nie działają tak skutecznie, jak w innych, płatnych produkcjach. Chcąc rozwiązać ten problem, studio poinformowało o nowościach, które mają przyczynić się do zmniejszenia liczby oszustów. Na serwerach niecodzienne rozwiązania pojawić się mają już w tym tygodniu.

Zaskakujący sposób walki z cheaterami

Infinity Ward wprowadza szereg zmian do gry w celu ułatwienia zgłaszania graczy, których podejrzewamy o używanie zewnętrznych narzędzi ułatwiających rozgrywkę. Teraz będzie można tego dokonać z perspektywy kill cam'a i obserwatora. Ponadto dodane zostaną kolejne usprawnienia w celu wyszukiwania i banowania cheaterów. Największą i zarazem najbardziej niezwykłą rzeczą jest jednak mechanika parowania ze sobą cheaterów w ten sposób, aby możliwie jak najwięcej z nich grało przeciw sobie w jednym meczu. W ten sposób deweloperzy chcą spowodować, że oszuści zamiast psuć zabawę zwykłym graczom, będą walczyli między sobą. Przyznajmy, że cała idea jest niezwykle pomysłowa i liczymy, że system matchmakingu sprawdzi się na tyle, że i inne studia zastanowią się nad wprowadzaniem podobnych mechanik do swoich nękanych takim samym problemem produkcji.

Zobacz także:

  1. Fallout 76: Postacie niezależne okradają graczy z wyposażenia. Bethesda wydała oświadczenie
  2. Olbrzymia skala pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ogień widać z kosmosu
  3. Krychowiak zainwestował 5 mln złotych w polski startup. Firma ma zrewolucjonizować branżę budowlaną
  4. Zakupy online w Biedronce. Sieć podała listę kolejnych miastNastępny artykuł