Techgame.pl
cod warzone

materiały prasowe

CoD: Warzone doczeka się zaskakującej aktualizacji. Oszuści będą grać sami ze sobą

23 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Call of Duty zmaga się z plagą cheaterów, ale Activision ma niecodzienny pomysł na zwalczanie nieuczciwych praktyk. Poważnych zmian doczeka się mechanika zgłaszania graczy, którzy wydają się nam podejrzani, a sam system wyszukiwania rozgrywk

Choć cheaterzy obecni są praktycznie w każdej multiplayerowej grze, istna ich plaga dosięgnęła najnowszą, darmową odsłonę Call of Duty o podtytule Warzone.

Nowy CoD zalany cheaterami

No dobra, może Call of Duty Warzone nie jest zupełnie "nowym" CoD'em, a jedynie dostępnym za darmo dodatkowym trybem battle royale do wydanego niedawo Mordern Warfare. Hitowy FPS przyciąga coraz większą liczbę graczy, ale też cheaterów, którzy skutecznie uprzykrzają życie uczciwym graczom. Zdaniem niektórych z nich problem jest tak poważny, że uzytkownicy konsol wyłączają funkcję wyszukiwania gier między platformami, aby uniknąć problemów z PC'towymi cheaterami. Activision co i rusz informuje o kolejnych falach banów, ale model free to play i liczba grających przyczyniają się do tego, że bany nie działają tak skutecznie, jak w innych, płatnych produkcjach. Chcąc rozwiązać ten problem, studio poinformowało o nowościach, które mają przyczynić się do zmniejszenia liczby oszustów. Na serwerach niecodzienne rozwiązania pojawić się mają już w tym tygodniu.

Zaskakujący sposób walki z cheaterami

Infinity Ward wprowadza szereg zmian do gry w celu ułatwienia zgłaszania graczy, których podejrzewamy o używanie zewnętrznych narzędzi ułatwiających rozgrywkę. Teraz będzie można tego dokonać z perspektywy kill cam'a i obserwatora. Ponadto dodane zostaną kolejne usprawnienia w celu wyszukiwania i banowania cheaterów. Największą i zarazem najbardziej niezwykłą rzeczą jest jednak mechanika parowania ze sobą cheaterów w ten sposób, aby możliwie jak najwięcej z nich grało przeciw sobie w jednym meczu. W ten sposób deweloperzy chcą spowodować, że oszuści zamiast psuć zabawę zwykłym graczom, będą walczyli między sobą. Przyznajmy, że cała idea jest niezwykle pomysłowa i liczymy, że system matchmakingu sprawdzi się na tyle, że i inne studia zastanowią się nad wprowadzaniem podobnych mechanik do swoich nękanych takim samym problemem produkcji.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >