Screen z gry Counter-Strike: Global Offensive
Źródło: Steam

Szykują się duże zmiany w rozgrywce CS:GO. Poznaliśmy nowości silnika Source 2

Silnik, na którym bazuje Counter-Strike: Global Offensive czeka w najbliższym czasie duża rewolucja. Wszystko wskazuje na to, że Source 2 ujrzy światło dzienne już w najbliższych dniach.

Dzisiaj w nocy pojawiła się spora aktualizacja do silnika gry, która wprowadziła zamkniętą betę ze zmianą renderingu oraz zamkniętą betę z dostępem tylko dla programistów. Wszystko wskazuje na to, że kilka kluczowych aspektów gry będziemy musieli nauczyć się od nowa.

Jakie nowości wprowadzi Source 2

Jedna z najbardziej zauważalnych zmian, która zawarta jest w najnowszej aktualizacji dotyczy grafiki. Ta będzie zdecydowanie jaśniejsza. Możemy spodziewać się również odświeżenia wyglądu niektórych map, takich jak mirrage lub cobblestone. Publiczne matchmakingi będą się rozgrywały na serwerach 128 tick, usprawnione ma zostać również celowanie. Największa zmiana nie będzie jednak od początku widoczna na pierwszy rzut oka.

Usprawniona fizyka zmieni rozgrywkę

Przy czym słowo rzut nie zostało powyżej użyte przez przypadek. Aktualizacja silnika Source 2 będzie usprawniała również silnik fizyczny w grze. Już teraz eksperci twierdzą, że pewne rozwiązania, których gracze uczyli się na pamięć odejdą w zapomnienie z nowym zachowaniem fizycznym otoczenia. Największa zmiana będzie dotyczyła na przykład rzutów granatami. Aktualizacja waży ponad 20 GB i jest podobno w ostatniej fazie testów, nowa rzeczywistość CS’a może więc nas powitać już niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalne: GTA V jutro będzie dostępne całkowicie za darmo
  2. Nowa aktualizacja do CS:GO! Ucieszy graczy ze słabszym sprzętem
  3. Tak będą wyglądały gry nowej generacji. Unreal Engine 5 został zaprezentowany
  4. Wszystko wskazuje na to, że Beyond: Two Souls pojawi się na Steamie

Następny artykuł