Techgame.pl
CS: GO Steam

blog.counter-strike.net

Padł nowy rekord. Wirtualna skórka w grze CS:GO sprzedana za 400 tys. złotych

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Counter-Strike: Global Offensive wytycza nowe granice. Padł kolejny rekord. Jeden ze skinów został sprzedany za astronomiczną kwotę około 100 tysięcy dolarów! Steam zapewne cieszy się ze swojej marży, jednak kupujący ogłasza, że może odsprze

Multiplayerowa strzelanka Valve, czyli CS:GO wciąż święci triumfy. Tym razem padł rekord ceny zapłaconej za... wirtualną skórkę do broni. 

Rynek Steam i ogromny sukces CS:GO

Gdy na platformie Steam pojawił się Counter-Strike: Global Offensive, nikt chyba nie przypuszczał, że gra może wytyczyć nowe granice w kwestii mikropłatności. To w końcu dzięki m.in. Rynkowi Steam na którym każdy może sprzedawać swoje przedmioty, tyle się mówi o grze. Dropienie i sprzedawanie skinów jest tu branżą jak każda inna, a wiele osób jest w stanie naprawdę nieźle się wzbogacić dzięki wirtualnym przedmiotom. Jedna z ostatnich transakcji okazała się rekordowa. 

M4A4 Howl ze StatTrakiem

Twitterowe konto ohnePixel donosi o rekordzie w kwestii ceny, jaką kupujący zapłacił za jednego skina do broni w Counter-Strike: Global Offensive. Mowa tu o wycofanym już z gry (przez co nie da się go zdobyć "dropiąc" go z meczy) skinie do M4A4 Howl ze StatTrakiem, czyli licznikiem zabójstw. Niebagatelną rolę pełni tu także holograficzna naklejka IBUYPOWER Katowice 2014 z turnieju Intel Extreme Masters 2014 który odbył się w Polsce. Sama ta naklejka zwiększyła cenę z ledwo 5 tys. dolarów do oszałamiających 100 tys., czyli około 400 tys. polskich złotych. 

Chcesz ładnego skina? Musisz sporo zapłacić

Do tej pory podobny rekord należał do sprzedanej w 2018 roku skórki Souvenir AWP Dragon Lore za kwotę 61 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę ogromną wartość skina, kupujący go mieszkaniec Chin poinformował, że może go odsprzedać. Trzeba się jednak liczyć wtedy z ceną rzędu 130 tysięcy dolarów. W końcu jakoś wzbogacić się trzeba...

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >