Cyberpunk
Źródło: steam

Cyberpunk 2077 w Xbox Pass? Microsoft może szykować wielką niespodziankę

Kuba WielochKuba Wieloch
8 Lipca 2020

Cyberpunk 2077 w ramach abonamentu Xbox Game Pass? W dzień premiery? Biorę w ciemno!

Czy taki scenariusz jest możliwy?

Wiele wskazuje na to, że ten absurdalnie brzmiący lead nie jest nierealny. Microsoft zapoiedział, że szykuje coś wielkiego. W końcu muszą walczyć z Sony i zachęcić konsumentów do zakupu Xbox Series X. Prawdopodobnie nie ma lepszego sposobu promocji, niż dodanie Cyberpunka do listy Xbox Game Pass w dzień premiery. I nie są to plotki wyssane z palca, wszakże Jeff Grubb, osoba odpowiedzialna za wiele potwierdzonych przecieków, spekuluje na ten temat. Redaktor zdradził czego spodziewa się po Microsofcie w ramach wypuszczania nowej konsoli. Jego wizja jest nader ciekawa.

Spekulacje Jeffa Grubba

Według Grubba Microsoft planuje przyciągnąć do swojej oferty Game Pass jednego z największych producentów gier AAA. Najlepszą możliwą opcją dla amerykańskiego giganta, jest wydanie wyczekiwanej gry w dzień premiery w swoim systemie subskrybcji.
Jeff Grubb wprost stwierdza, że najlepszym kandadatem do wyżej opisanego planu byłby Cyberpunk 2077, ze względu na ogromną popularność tytułu. Gdyby coś takiego się wydarzyło, to mielibyśmy do czynienia z sytuacją bezprecedensową.

Pozostańmy realistami

Ja jednak pozostaję skromnym realistą i nie sądzę, żeby polskie studio zgodziło się na taki deal. Myślę, że mogłoby to skutecznie zmniejszyć zyski CD Projekt Red, bo kupowanie ich premierowej gry, stałoby się zwyczajnie nieopłacalne.

Następny artykuł