Cyberpunk
Źródło: steam

Plotki okazały się fałszywe. Złe wieści dla subskrybentów Xbox Game Pass

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Lipca 2020

Niestety mamy złe wiadomości dla subskrybentów Xbox Game Pass. Plotki okazały się fałszywe

Fałszywe plotki

Niedawno informowaliśmy o plotkach dotyczących planów marketingowych Microsoft. Mianowicie pewien znany dziennikarz, Jeff Grubb informował jakoby, amerykańska firma miała zamiar zaszkować społeczność graczy.

Reakcja CD Projekt Red

Według Grubba Microsoft planował premierę gry jednego z największych producentów AAA na Xbox Game Pass. Najlepszym kandydatem był Cyberpunk 2077, polskiego studia CD Projekt Red. Okazuje się, że były to wyłącznie wyśnione fantazje dziennikarza. Polskie studio szybko zareagowało na wypowiedź dziennikarza, dając dosadną informację. Cyperpunk 2077 nie znajdzie się w Xbox Game Pass, przynajmniej nie na premierę.

Cyberpunk 2077

Nowa teoria

Z tej wiadomości można jednak wysnuć inną teorię. Być może CD Projekt Red rzeczywiście planuje wspólną akcję marketingową z Microsoftem, ale... po premierze gry. Dajmy na to, pół roku po wypuszczeniu Cyperpunka, gdy większość zainteresowanych fanów już dawno zakupi nowy tytuł. Wtedy rzeczywiście całkiem sensowne byłoby dodanie gry do zestawienia Xboksa. Wciąż byłoby to opłacalne dla Microsoft i prawdopodobnie również dla polskiego studia.

Póki co, pozostaje nam grzecznie czekać. Czas klaruje większość plotek.

Następny artykuł