Techgame.pl
Darksburg

Steam

Darksburg, czyli izometryczna co-opowa gra akcji debiutuje w Early Access!

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Darksburg, czyli produkcja, która mogła umknąć wielu graczom, ma dziś premierę w Early Access na Steamie. Gra oferuje hordy trupów, urokliwy styl graficzny i gotycki klimat.

Jakoś wcześniej nie obił mi się o uszy tytuł Darksburg. Trafiłem na produkcję zupełnie przypadkiem i okazało się, że dzisiaj debiutuje w Early Access na platformie Steam. Patrząc na kartę produktu w sklepie, gra nie zdaje się oferować żadnych wybitnych doświadczeń, ale może być idealnym remedium na nudne popołudnie, a szczególnie, jeśli mamy znajomych do pomocy.

Zakonnica, kucharz, łowca i wilkołak wchodzą do baru...

Darksburg oferuje niewymagającą rozgrywkę w stylu klasycznych hack'n'slashy, jednak skoncentrowaną przede wszystkim na akcji. Fabuła opowiada o nagłej inwazji zombie na tytułowe miasteczko budzące gotycko-średiowieczne skojarzenia, a w rolę ocalonych wcielają się gracze. Postacie mają własne umiejętności, dzięki czemu nie ma szans na zbytnią powtarzalność, gdyż zawsze możemy zmienić bohatera i wypróbować nowego stylu gry.

Produkcja póki co oferuje 4 bohaterów, 3 mapy (każda z innymi zadaniami) dla podstawowych trybów PvE lub PvP oraz 5 rodzajów specjalnych zombie, w które mogą wcielić się gracze właśnie w trybie gracz kontra gracz. Do tego dwie specjalne mapy dla trybu "last stand", czyli klasycznej wersji hordy - odpierania fal wrogów. Wszysto to okraszone urokliwą, lekko bajkową grafiką. Póki co może nie wygląda to obszernie, ale pamiętajmy, że to wczesny dostęp, który jak na debiut wygląda i tak dużo lepiej niż wiele innych gier zalewających Steamowe serwery. Deweloperzy obiecują dodawać zawartość przez cały okres produkcyjny, w tym mapy, postacie czy tryby gry. Aktualna wersja produkcji jest w becie, ale studio Shiro Games jako niezależny deweloper potrzebuje 6-12 miesięcy na dokończenie projektu.

Aktualna cena Darksburg na platformie Steam wynosi 64,79 złotych i ma nieznacznie wzrosnąć po premierze.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >