Techgame.pl
Top 7 darmowych gier

IGDB.com

Darmowe gry, które podbiły świat. Każdy powinien je znać

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

TOP 7 darmowych gier

Jeszcze 10 lat temu darmowe gry kojarzyły się z flashowymi tytułami z Miniclipa albo pożeraczami czasu w postaci facebookowego Farmvile. Rzecz jasna zdarzały się też w miarę przyzwoite tytuły pod PC, ale powiedzmy sobie szczerze, nie słynęły one z jakości wykonania, czy wspaniałej rozgrywki. Zresztą nikt od nich tego nie szczególnie nie wymagał, w końcu darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Sporo się pod tym względu pozmieniało. Głównie dlatego, że twórcy gier dostosowali się do nowego modelu biznesowego, jakim jest free to play z mikropłatnościami. Doskonałym przykładem produkcji opartej na takim modelu jest League of Legends. Najpopularniejsza MOBA ma gigantyczną, wielomilionową rzeszę fanów i nie zapowiada się na to, aby w najbliższym czasie miała ona spaść z tronu.

Na jej popularność wpływa wiele czynników, a jednym z najważniejszych, jeżeli nawet nie najważniejszym jest jej darmowość. Dodajmy do tego fakt, że pomimo estetycznego wyglądu tytuł ten, ma niewiarygodnie niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu LoL-a da radę uruchomić na przysłowiowym tosterze.

Jak widać, sporo się pozmieniało na rynku i darmowe gry stały się już wysokiej jakości standardem. W które z nich warto więc zagrać?

League of Legends

Zacznijmy więc od League of Legends. Jak już przytoczono, ta wydana w 2008 roku gra, jest w sporej mierze odpowiedzialna za popularność "darmówek". LoL wciąż otrzymuje duże patche, które wprowadzają, chociażby nowe postacie i tryby. Wadą tej gry jest zdecydowanie toksyczne community, wokół którego narosły już niesławne legendy i mity.

Inne gry od Riot Games

Jak już mowa o grach Riot Games, to trzeba tutaj dodać Valorant i Legends of Runterra. Pierwsza z tych produkcji to gra aspirująca do zrzucenia CS:GO z tronu Team Shooterów. Druga natomiast jest ambitną karcianką w settingu znanym z League of Legends. 

Path of Exile

Jeżeli mowa o produkcjach ambitnych, to trudno znaleźć bardziej rozbudowaną grę online od Path of Exile. Ten hack'n'slash zredefiniował swój gatunek, rzucając rękawice w stronę Diablo III i powiedzmy sobie szczerze, wygrywając ten pojedynek. Gra zachwyca możliwościami rozwoju postaci oraz sezonami, które nieraz w pełni zmieniają rozgrywkę.

Call of Duty: Warzone

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednej z najgłośniejszych gier 2020 roku, czyli Call of Duty: Warzone. Ten tytuł odświeżył wydawałoby się przesycony już rynek Battle Royal. Trudno wymienić jakieś minusy tej gry. Warzone wygląda fenomenalnie, jest darmowy, a przede wszystkim zachwyca dynamiczną rozgrywką.

Fortnite

Jeśli mowa o gatunku Battle Royale to trzeba tutaj przynajmniej wspomnieć o jednym z najgłośniejszych przedstawicieli gatunku, czyli Fortnite. Ta gra nadal otrzymuje duże aktualizacje i cieszy się gigantycznym wręcz gronem fanów. Jeśli nadal nie graliście, to dajcie Fortnite szanse, pamiętajcie, żeby wziąć ze sobą znajomych, jako że rozgrywka bazuje tu w dużej mierze na kooperacji.

Genshin Impact

Genshin Impact to gra niezwykła. Przede wszystkim ma ona potencjał, by trafić do każdego możliwego gracza, za względu na crossplatformowość. W tytuł ten możecie zagrać na PS4, PS5, PC, Nintendo Switch, systemach z Androidem oraz iOS. Dodajmy do tego ciekawy azjatycki setting i mamy przyzwoitą grę RPG, której pula graczy powiększa się z dnia na dzień.

World of Tanks

Ostatnia gra w tym zestawieniu jest skierowana w konkretną niszę, a mianowicie fanów militariów, a dokładniej czołgów. World of Tanks od lat cieszy się stałą i oddaną rzeszą fanów, głównie ze względu na wierne oddanie realiów bitewnych i detali pojazdów. 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-OcwbZS0OJ0" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Tagi:

Riot Games

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >