Techgame.pl > Gry > Twórcy DayZ pracują nad nową grą. Będzie to "ogromny survival"
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:28

Twórcy DayZ pracują nad nową grą. Będzie to "ogromny survival"

dayz screenshot
Steam

DayZ okazał się przełomowym modem, ale co najmniej średnio przyjętą grą samodzielną. Być może nowa produkcja Dean'a Halla spowoduje, że zapomnimy o przeszłości.

DayZ i kompletne fiasko

Gdy Dean Hall stworzył moda do ArmA II o tytule DayZ okazało się, że gatunek survivali ma do zaoferowania znacznie więcej niż wcześniej. Sama produkcja rzuciła graczy na teren kojarzonego z Rosją kraju, który opanowany został przez zombie. Produkcja, choć jedynie opierała się na elementach znanych z podstawowej gry, okazała się ogromnym sukcesem. Symulator zombie apokalipsy, choć posiadał mnóstwo wad, skupił wokół siebie znaczną społeczność graczy, którzy razem zakładali tam klany, walczyli o przetrwanie i rozgrywali własne historie. Gdy twórca dołączył do zespołu Bohemian Interactive (twóców oryginalnej ArmA) zapowiedział, że powstaje samodzielna, pełnoprawna gra DayZ. Niestety, mimo zapewnień o rychłej premierze i początkowej świetnej sprzedaży wersji early access coraz większa liczba graczy nie wierzyła, że gra wyjdzie. Terminy były cały czas przesuwane, gracze czuli się oszukiwani, a sam Hall w pewnym momencie odszedł od produkcji i założył własne studio. Gra ostatecznie ukazała się w pełnej wersji dopiero po 6 latach. 

Nowy survival od twórcy DayZ

Dean Hall po stworzeniu własnego studia Rocketwerkz pracował nad paroma grami, jednak Ion zostało anulowane, zaś o Living Dark (trailer zapowiadał naprawdę dobrą grę) jest cicho od dłuższego czasu. Studio wypuściło jednak ciepło przyjęty symulator stacji kosmicznej Stationeers. Założyciel poinformował na Twitterze, że do studia dołączył Brian Hicks, który wcześniej zajmował się DayZ w Bohemian Interactive. "Dołączył do Rocketwerkz jako producent wykonawczy przy następnej (niezapowiedzianej) ogromnej grze survivalowej. Zaraz zaczniemy testy! Wspaniale, że mogę znów z Tobą pracować!" - napisał w wiadomości Hall. Nie wiemy co dokładnie oznacza "ogromna" - czy chodzi o skalę gry i jej możliwości czy jedynie o produkcję. Choć gracze śmieją się ze studia twierdząc, że znów dostaną nigdy nie dokończą produkcję, warto pamiętać, że pierwotny pomysł i opracowanie moda DayZ było naprawdę czymś nowym, a sama gra posypała się dopiero przy przejściu do Bohemia Interactive. Wielu graczy jest już zmęczonych "survivalami", ale być może twórca znów wpadnie na "świeży" pomysł.