Techgame.pl
dayz screenshot

Steam

Twórcy DayZ pracują nad nową grą. Będzie to "ogromny survival"

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Twórca jednego z najważniejszych modów na scenie moderskiej powraca z kolejną produkcją. Dean Hall odpowiedzialny za DayZ informuje, że pracuje nad nową grą. Gracze nie pozostawiają suchej nitki na deweloperze.

DayZ okazał się przełomowym modem, ale co najmniej średnio przyjętą grą samodzielną. Być może nowa produkcja Dean'a Halla spowoduje, że zapomnimy o przeszłości.

DayZ i kompletne fiasko

Gdy Dean Hall stworzył moda do ArmA II o tytule DayZ okazało się, że gatunek survivali ma do zaoferowania znacznie więcej niż wcześniej. Sama produkcja rzuciła graczy na teren kojarzonego z Rosją kraju, który opanowany został przez zombie. Produkcja, choć jedynie opierała się na elementach znanych z podstawowej gry, okazała się ogromnym sukcesem. Symulator zombie apokalipsy, choć posiadał mnóstwo wad, skupił wokół siebie znaczną społeczność graczy, którzy razem zakładali tam klany, walczyli o przetrwanie i rozgrywali własne historie. Gdy twórca dołączył do zespołu Bohemian Interactive (twóców oryginalnej ArmA) zapowiedział, że powstaje samodzielna, pełnoprawna gra DayZ. Niestety, mimo zapewnień o rychłej premierze i początkowej świetnej sprzedaży wersji early access coraz większa liczba graczy nie wierzyła, że gra wyjdzie. Terminy były cały czas przesuwane, gracze czuli się oszukiwani, a sam Hall w pewnym momencie odszedł od produkcji i założył własne studio. Gra ostatecznie ukazała się w pełnej wersji dopiero po 6 latach. 

Nowy survival od twórcy DayZ

Dean Hall po stworzeniu własnego studia Rocketwerkz pracował nad paroma grami, jednak Ion zostało anulowane, zaś o Living Dark (trailer zapowiadał naprawdę dobrą grę) jest cicho od dłuższego czasu. Studio wypuściło jednak ciepło przyjęty symulator stacji kosmicznej Stationeers. Założyciel poinformował na Twitterze, że do studia dołączył Brian Hicks, który wcześniej zajmował się DayZ w Bohemian Interactive. "Dołączył do Rocketwerkz jako producent wykonawczy przy następnej (niezapowiedzianej) ogromnej grze survivalowej. Zaraz zaczniemy testy! Wspaniale, że mogę znów z Tobą pracować!" - napisał w wiadomości Hall. Nie wiemy co dokładnie oznacza "ogromna" - czy chodzi o skalę gry i jej możliwości czy jedynie o produkcję. Choć gracze śmieją się ze studia twierdząc, że znów dostaną nigdy nie dokończą produkcję, warto pamiętać, że pierwotny pomysł i opracowanie moda DayZ było naprawdę czymś nowym, a sama gra posypała się dopiero przy przejściu do Bohemia Interactive. Wielu graczy jest już zmęczonych "survivalami", ale być może twórca znów wpadnie na "świeży" pomysł.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >