Techgame.pl
death stranding w rzeczywistości

Sixth Tone/ Twitter - wideo

Dostawca z przyszłości. Gra Death Stranding zainspirowała inżynierów do stworzenia niesamowitego wynalazku

8 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Choć główny bohater Death Stranding stał się ofiarą memów ze względu na tony ładunku, jaki zdołał pomieścić na plecach, sam pomysł zainspirował chińską firmę. Dostawcy jedzenia testują wyjęte żywcem z produkcji egzoszkielety. Nie wyglądają o

Dostawcy jedzenia najwidoczniej przygotowują się do upadku cywylizacji - chińska firma wdrożyła rozwiązanie rodem z Death Stranding.

Życie inspirowane grą

Death Stranding to produkcja autorstwa legendy branży Hideo Kojimy. Wcielamy się w niej w człowieka będącego ofiarą memów z internetu... no, nie do końca. Tak naprawdę gramy jako kurier zdolny na plecach przenieść niewyobrażalnie wiele różnego rodzaju ładunków. Z pomocą przychodzi mu specjalny egzoszkielet, ale niekiedy widok sięgających niemal nieba ładunków na plecach komicznie kontrastuje z poważnym tonem w jakim utrzymana jest produkcja. Tym bardziej dziwi fakt, że chińska firma zajmująca się dostawą jedzenia postanowiła skorzystać z patentu autorstwa deweloperów i przeniosła elementy z hitowej produkcji do rzeczywistości.

Egzoszkielet pełen jedzenia

Chińska firma dowożąca zamówione jedzenie Ele.me zdecydowała się wdrożyć zaskakujące rozwiązanie - wyposażyło swoich kurierów w eksperymentalne egzoszkielety. Filmik przedstawiający niecodziennie wyglądających dostawców jest dostępny na Twitterze na profilu Sixth Tone. Za sam sprzęt odpowiada firma ULS Robotics, która zdaje się specjalizować w tego typu urządzeniach - do tej firma stworzyła szereg podobnych mechanizmów wyglądających jak żywcem wyciągnięte z gier komputerowych. Kurierzy uzbrojoeni w taki wynalazek są rzekomo w stanie przenosić do 50 kg żywności, co ma szczegółnie sprawdzić się w dostawach do bloków bez wind czy trudno dostępnych miejsc do których nie zmieści się nawet motocykl. Warto tu jednak zauważyć, że na wspomnianym filmiku kurierzy zdają się poruszać niezwykle wolno i dość nieporadnie. Z tego względu ciężko nam zgadywać, jak bardzo egzoszkielet pomaga, a w jakim stopniu przeszkadza. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu kroki przyczyniają się do kolejnych sposobów na wykorzystanie technologii w służbie człowieka. To także kolejny dowód na to, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła na świecie podjęcie kolejnego kroku wobec globalnej cyfryzacji. Zgadujemy, że nie jest to koniec niecodziennych rozwiązań prezentowanych przez wielkie firmy.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >