Gra Demon's Souls na PS5. Tytuł: Demon’s Souls – Gameplay Trailer #2 | PS5
Źródło: YouTube/PlayStation

Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Października 2020

Demon’s Souls to jedna z najważniejszych gier związanych z premierą PS5. Miłośnicy gier z gatunku soulslike czekają na każdą produkcję From Software z ogromnym wyczekiwaniem. Premiera remake’u gry, która zapoczątkowała tę niezwykle trudną serię gier nadchodzi wielkimi krokami.

Demon’s Souls zostało zapowiedziane po raz pierwszy w czerwcu tego roku przy okazji prezentacji gier, w które miłośnicy PlayStation będą mogli zagrać przy okazji premiery najnowszej konsoli od Sony, a więc PS5. Na oficjalnym kanale na YouTube japońskiej konsoli właśnie opublikowano nowy gameplay z legendarnej produkcji.

Poziom trudności w grach

Wielu graczy narzeka, że z biegiem lat doszło do “każualizacji” gier. Według nich najnowsze produkcje stają się coraz łatwiejsze. Jest w tym oczywiście trochę prawdy, producentom zależy, aby ich gry trafiły do jak najszerszego grona odbiorców, które nie odbije się od tytułu po kilkunastu minutach gry. W pewnym sensie ta sytuacja mogła mieć niejako wpływ na ogromny skok popularności gier z gatunku soulslike. Gracze potrzebowali wyzwania, a japońskie studio From Software postanowiło im to wyzwanie rzucić.

Ogromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierąOgromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierąCzytaj dalej

Demon’s Souls – legenda gatunku soulslike

Japońskie studio From Software jest znane z tworzenia niezwykle trudnych gier z gatunku soulslike. Produkcje te charakteryzują się bardzo wysokim poziomem trudności i wysokim progiem wejścia. Gry takie jak Bloodborne czy Dark Souls nie dają graczowi zbyt wielu wskazówek co należy w nich robić, aby ukończyć gier. Gracze dostają za to wiele okazji do oglądania śmierci swojego bohatera, ponieważ nawet jeden nieuważny ruch może mieć taki efekt.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady

2. Najnowsze ustalenia w sprawie 1 listopada. Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych w czasie pandemii?

Demon’s Souls nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Co więcej jest to jedna z pierwszych produkcji japońskiego studia, która spopularyzowała ten charakterystyczny gatunek gier. Gra oryginalnie debiutowała w 2009 na konsolę PlayStation 3. Ogromny sukces następnych tytułów z tego gatunku, a więc Dark Souls i Bloodborne sprawiły, że From Software zdecydowało się zrobić prezent swoim fanom i przy okazji premiery konsoli nowej generacji, a więc PS5, postanowili o odświeżeniu gry, która wszystko zapoczątkowała. Premiera Demon’s Souls już 12 listopada.

Jak powstało życie na Ziemi? Zapowiada się przełom, naukowcy są blisko historycznego odkryciaJak powstało życie na Ziemi? Zapowiada się przełom, naukowcy są blisko historycznego odkryciaCzytaj dalej

Czy na PS5 czeka nas fala remasterów?

Duchowym spadkobiercą gry Demon’s Souls jest seria Dark Souls. Pierwsze części tej serii również miały swoją premierę na PlayStation 3. Wśród graczy pojawiają się więc pierwsze głosy, że Demon’s Souls nie będzie jedynym remake’iem od From Software. PlayStation 4 było niezwykle owocne w nowe produkcje z tych serii, na konsolach obecnej generacji premierę miały takie tytułu jak: Bloodborne, Dark Souls III i Sekiro. Istnieje więc szansa, że przynajmniej na początku “życia” PS5, From Software będzie wypuszczało odświeżone gry z PlayStation 3. Moglibyśmy więc liczyć na powrót kolejnych legendarnych tytułów od japońskiego studia.

W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutkiW stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głos
  2. Kupiłeś ostatnio masło? GIS pilnie wycofał uwielbiane przez wszystkich, jeśli masz objawy, natychmiast skontaktuj się z lekarzem
  3. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady
  4. Ogromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierą
  5. Jak powstało życie na Ziemi? Zapowiada się przełom, naukowcy są blisko historycznego odkrycia
  6. Pies bardzo tęsknił za panem. Nagrano moment, w którym dostał niezwykły prezent, można się popłakać

Następny artykuł