Techgame.pl
Gra Demon's Souls na PS5. Tytuł: Demon’s Souls – Gameplay Trailer #2 | PS5

YouTube/PlayStation

Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż

29 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Demon’s Souls to jedna z najważniejszych gier związanych z premierą PS5. Miłośnicy gier z gatunku soulslike czekają na każdą produkcję From Software z ogromnym wyczekiwaniem. Premiera remake’u gry, która zapoczątkowała tę niezwykle trud

Demon’s Souls zostało zapowiedziane po raz pierwszy w czerwcu tego roku przy okazji prezentacji gier, w które miłośnicy PlayStation będą mogli zagrać przy okazji premiery najnowszej konsoli od Sony, a więc PS5. Na oficjalnym kanale na YouTube japońskiej konsoli właśnie opublikowano nowy gameplay z legendarnej produkcji.

Poziom trudności w grach

Wielu graczy narzeka, że z biegiem lat doszło do “każualizacji” gier. Według nich najnowsze produkcje stają się coraz łatwiejsze. Jest w tym oczywiście trochę prawdy, producentom zależy, aby ich gry trafiły do jak najszerszego grona odbiorców, które nie odbije się od tytułu po kilkunastu minutach gry. W pewnym sensie ta sytuacja mogła mieć niejako wpływ na ogromny skok popularności gier z gatunku soulslike. Gracze potrzebowali wyzwania, a japońskie studio From Software postanowiło im to wyzwanie rzucić.

Demon’s Souls – legenda gatunku soulslike

Japońskie studio From Software jest znane z tworzenia niezwykle trudnych gier z gatunku soulslike. Produkcje te charakteryzują się bardzo wysokim poziomem trudności i wysokim progiem wejścia. Gry takie jak Bloodborne czy Dark Souls nie dają graczowi zbyt wielu wskazówek co należy w nich robić, aby ukończyć gier. Gracze dostają za to wiele okazji do oglądania śmierci swojego bohatera, ponieważ nawet jeden nieuważny ruch może mieć taki efekt.

Demon’s Souls nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Co więcej jest to jedna z pierwszych produkcji japońskiego studia, która spopularyzowała ten charakterystyczny gatunek gier. Gra oryginalnie debiutowała w 2009 na konsolę PlayStation 3. Ogromny sukces następnych tytułów z tego gatunku, a więc Dark Souls i Bloodborne sprawiły, że From Software zdecydowało się zrobić prezent swoim fanom i przy okazji premiery konsoli nowej generacji, a więc PS5, postanowili o odświeżeniu gry, która wszystko zapoczątkowała. Premiera Demon’s Souls już 12 listopada.

Czy na PS5 czeka nas fala remasterów?

Duchowym spadkobiercą gry Demon’s Souls jest seria Dark Souls. Pierwsze części tej serii również miały swoją premierę na PlayStation 3. Wśród graczy pojawiają się więc pierwsze głosy, że Demon’s Souls nie będzie jedynym remake’iem od From Software. PlayStation 4 było niezwykle owocne w nowe produkcje z tych serii, na konsolach obecnej generacji premierę miały takie tytułu jak: Bloodborne, Dark Souls III i Sekiro. Istnieje więc szansa, że przynajmniej na początku “życia” PS5, From Software będzie wypuszczało odświeżone gry z PlayStation 3. Moglibyśmy więc liczyć na powrót kolejnych legendarnych tytułów od japońskiego studia.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >