Diablo
Źródło: Blizzard

Darmowe, profesjonalne spolszczenie do Diablo. Aż miło usłyszeć polskie dialogi

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Lipca 2020

Pierwsza część kultowego już diablo w końcu doczekało się polskiej wersji językowej.

Diablo mówi po polsku

Po 24 latach od czasu premiery w końcu możemy usłyszeć polskie głosy w pierwszej odsłonie kultowego Diablo. Aż miło posłuchać plejadę polskich aktorów dubbingowych w tej wspaniałej produkcji. Spolszczenie można pobrać za darmo (link podamy na samym dole artykułu).

Rok 1996 był przełomowym dla amerykańskiej firmy Blizzard. Wtedy to właśnie ukazała się hitowa gra, która zmieniła bieg historii produkcji RPG i Hack'n'slash. Ba, prawdopodobnie bez Diablo nie ujrzelibyśmy wielu hitów od popularnej „zamieci". Ta gra pozwoliła studiu na szybki rozwój i stworzenie tak kultowych tytułów, jak Starcraft, Warcraft III, World of Warcraft i przede wszystkim Diablo II.

Spolszczenie Diablo możemy zawdzięczać Wia Parker i ekipie profesjonalnych polskich aktorów dubbingowych. W grze usłyszymy, chociażby Miriam Aleksandrowicz, Hannę Kinder-Kiss, Tomasza Grochoczyńskiego czy też Jarosława Domina.

Pracę nad polską wersją językowej zajęły 20-osobowej ekipie ponad rok. Spolszczenie można pobrać bezpłatnie ze strony WiA Parker. Warto także dodać, że spolszczenie obejmuje również dodatek Hellfire.

Następny artykuł