Diablo Immortal
Źródło: youtube.com

Diablo Immortal: w sieci pojawił się nowy zwiastun kontrowersyjnej gry

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Sierpnia 2020

Diablo Immoral to jeden z najgłośniejszych tytułów firmy Blizzard. Do sieci trafił nowy zwiastun

Kontrowersyjna gra firmy Blizzard

Prawdopodobnie Blizzard nigdy nie zrobił i nie zrobi już tak kontrowersyjnego ruchu, jak ogłoszenie produkcji mobilnej na Blizzconie. Prezentacja Diablo Immortal można było nazwać wyłącznie jednym słowem: klapa. Przypomnijmy, że w momencie prezentacji nie zapowiedziano jeszcze Diablo 4, ba na tamtym blizzconie twóryc nie udzielili żadnych informacji na temat najnowszej odsłony kultowej gry na PC. W zamian za to przedstawiono najnowszą grę przygotowywaną na chiński rynek mobilny.

"Is this an out-of-season April's Fool joke?"

Nie trzeba chyba wspominać, że gracze byli absolutnie załamani, a zwiastun Diablo Immortal stał się jednym z najbardziej hejtowanych filmów na youtube. Materiał do tego stopnia nie spodobał się graczom, że Blizzard ukrył film na serwisie. Nigdy wcześniej amerykańska firma nie spotkała się z tak ogromną niechęcią do ich produktów. Z drugiej strony czego mogli się spodziewać?

Źle się dzieję w amerykańskiej firmie

Blizzard wówczas nie odrobił pracy domowej i widać było, że absolutnie rozminął się ze swoim targetem. W firmie od dłuższego czasu nie dzieje się zbyt dobrze. Z krążących plotek i przecieków wynika, że głównym winowajcą jest Activision, firma która jest właścicielem studia Blizzard i wymusza ruchy marketingowe. Pomysł prezentacji gry mobilnej na Blizzconie był co najmniej nieprzemyślanym, wszak gracze gier Blizzarda na telefonie zazwyczaj w ogóle nie grają. Gwoździem do trumny było potwierdzenie przez firmę, że gra kierowana jest przede wszystkim na rynek azjatycki. W takim razie, czemu została zaprezentowana w Stanach Zjednoczonych na najważniejszym konwencie Blizzarda? Na to pytanie prawdopodobnie nie poznamy nigdy odpowiedzi.

Czy krytyka jest w 100% słuszna?

Jak więc prezentuje się najnowszy zwiastun gry? Całkiem nieźle. Warto wspomnieć, że krytyka graczy nie jest w 100% słuszna. To znaczy, jest ona absolutnie uzasadniona, bo firma nie powinna prezentować gry mobilnej bez wcześniejszej prezentacji Diablo 4. Aczkolwiek, gra nie zapowiada się źle. Prawdopodobnie czeka nas port Diablo 3 na mobilne urządzenia z małym twistem – dodatkowymi kampaniami i nowymi umiejętnościami.

Na pełną ocenę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Nie wiadomo jednak wciąż, kiedy zagramy w Diablo Immortal, jako że firma nie ujawniła jeszcze daty premiery.

Najnowszy zwiastun

Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun Diablo immortal:

Następny artykuł