Techgame.pl
diablo IV

Blizzard

Niedługo kolejne wielkie wieści o Diablo IV. Poznamy nową klasę postaci

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ostatnio Blizzard nieco przycichł w sprawie Diablo IV. Niedługo ma się to jednak zmienić, a to za sprawą nadchodzącego wielkimi krokami Blizzconu. Pokazana zostanie nowa klasa postaci, istnieją też przypuszczenia o przedstawieniu nam daty premiery.

  • Blizzard zapowiada "wielkie wieści" związane z Diablo IV

  • Zbiegną się w czasie z BlizzConem, który ma odbyć się w lutym przyszłego roku

  • Zapewne poznamy nową klasę postaci, a być może nawet i datę premiery gry

Legendarna seria Diablo za sprawą ostatniej, trzeciej części, zatoczyło trochę koło i zaczęła zjadać własny ogon. Blizzard jednak szykuje rewolucję, której mało kto się spodziewał, ale wszyscy na nią liczyli. Już niedługo kolejne wieści o Diablo IV. 

Diablo IV nadchodzi wielkimi krokami

Seria Diablo to bez wątpienia prawdziwa perełka i legenda jeżeli chodzi o najważniejsze serie gier wszech czasów. Blizzard został nieco skrytykowany za Diablo III (choć osobiście bardzo ją lubię), a przy okazji przedstawienia Diablo: Immortals na firmę spadło prawdziwe wiadro pomyj. 

Zresztą Blizzard nie ma ostatnio tak dobrej passy. Pamiętacie jeszcze premierę Warcraft III: Reforged? Remaster, który okazał się tak naprawdę zacznie bardziej ograniczoną i problemową pozycją, niż oryginał. Nic dziwnego, że firma intensywnie dłubie nad kolejną częścią swojej flagowej serii Diablo.

Choć deweloper dość regularnie przekazuje kolejne materiały zza kulis i zdradza nowe szczegóły odnośnie gry (polecam śledzenie regularnych updateów na blogu firmy), wciąż nie wiemy jakoś specjalnie dużo na temat produkcji. To się wkrótce zmieni, a być może poznamy nawet datę premiery!

Blizzard z nowymi wieściami

Na blogu firmy pojawił się kolejny wpis związany z regularnym podawaniem informacji o Diablo IV. Tym razem deweloperzy obiecują przedstawienie nam "wielkich wieści" w następnym wpisie. Sęk w tym, że kolejna wiadomość zbiegnie się w czasie z trwającą imprezą BlizzCon 2021, która odbędzie się w dniach 19-20 lutego nadchodzącego roku.

Istnieje spora szansa na to, że właśnie na wirtualnej imprezie poznamy kolejne szczegóły dotyczące samej produkcji. Blizzard obiecuje przy tym kolejną wersję "sceny przy ognisku". O co chodzi? W Diablo "scena przy ognisku" to odpowiednik wyboru klasy postaci. Logiczne jest więc założenie, że przedstawiona zostanie nowa klasa

Do tej pory poznaliśmy trzy z docelowych pięciu - Druida, Czarodziejkę i Barbarzyńca. Nie zdziwiłoby nas, gdyby Blizzard od razu postanowił zaprezentować wszystkie klasy na raz. Z faktu, że to duża impreza dla samej firmy, jak i jej fanów, istnieje spora szansa na to, że poznamy wreszcie datę premiery.

Nowe Diablo z otwartym światem

Chyba największą zmianą w stosunku do "trójki" będzie postawienie na znacznie cięższy, mroczniejszy i bardziej brutalny klimat, kojarzący się fanom z pierwszymi częściami serii. Już na pierwszych zaprezentowanych materiałach widzimy, że faktycznie zubożała nie tylko warstwa kolorystyczna, ale i doczekaliśmy się dodania krwawych szczegółów, których na próżno było szukać w poprzedniej części, a przynajmniej w takiej formie. 

Warto jednak nadmienić, że nowe Diablo postawi na rozległy, podzielony na różne krainy otwarty świat, który będziemy mogli przemierzać konno. Oprócz tego w każdym regionie znajdziemy inne, charakterystyczne potwory i ich "rodziny". Co ciekawe, całość ma w pewien sposób przypominać produkcję typu... MMORPG.

Miasta i wioski będą służyć za swego rodzaju huby w których spotkamy innych graczy (jak choćby w Path of Exile), gdzie będziemy zdobywać zlecenia - poboczne jak i główne questy. Pojawią się rejony dla PVP, a podziemia będą przypominały niewielkie instancje.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >