Grafika promocyjna gry Dirt 5.
Źródło: Steam

Dirt 5 na 13-minutowy gameplay'u. Miłośnicy "brudnej" jazdy zachwyceni

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Listopada 2020

Premiera gry Dirt 5 zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń i rajdów samochodów ze zręcznościowym sznytem już zacierają ręce. Światło dzienne ujrzał właśnie 13-minutowy gameplay, który przedstawia początkowe fragmenty rozgrywki.

Miłośnicy gier wyścigowych nie mają w ostatnich latach na co narzekać. Niezależnie czy jest się fanem wyścigów torowych, szutrowego szaleństwa w stylu WRC, wożenia się odpicowanymi autami po amerykańskich autostradach i ulicach miast, realistycznego lub zręcznościowego modelu jazdy, każdy znajdzie dla siebie grę, która trzyma wysoki poziom.

Miłośnicy wyścigów w raju

Obecnie gry wyścigowe zyskały drugą młodość. Na rynku obecnych jest wiele tytułów, które różnią się od siebie znacząco. Dla miłośników bardziej zręcznościowego stylu jazdy czeka, wracający po latach słabych odsłon, Need for Speed i trzymający poziom Dirt. Jeżeli wolicie realistyczną jazdę i śrubowanie rekordów kolejnych sektorów o kolejne ułamki sekund, to z pewnością warto przyjrzeć się chociażby najnowszej odsłonie gry z serii F1.

Uwaga, do Polaków dzwoni tajemniczy numer telefoniczny. Nie należy do telemarketerów, jest bardzo ważnyUwaga, do Polaków dzwoni tajemniczy numer telefoniczny. Nie należy do telemarketerów, jest bardzo ważnyCzytaj dalej

Dirt 5 nadchodzi

Codemasters słynie ze swoich gier wyścigowych. W ostatnim czasie ich flagowym tytułem stał się Dirt. Gra skupia się na rajdach samochodowych o lekko zręcznościowym modelu jazdy. Jak sama nazwa wskazuje, najnowszy Dirt będzie piątą odsłoną serii, jego premiera została zaplanowana na 6 listopada (dla PS4, XONE, PC), 10 listopada (XSX) oraz 12 listopada (PS5). Czego możemy oczekiwać po najnowszej odsłonie cyklu?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy odkryli niesamowitą planetę. “Druga Ziemia” przemierza samotnie kosmos

2. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym

Dirt 5 zaoferuje nam przede wszystkim przyjemną, zręcznościową rozgrywkę (chociaż niepozbawioną realizmu, ciśnięcie gazu przez cały wyścig raczej nie przejdzie). W grze poprowadzimy najróżniejsze, licencjonowane samochody off-roadowe na trasach z całego świata. Miejsca wyścigów zostały rozlokowane między innymi w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Maroku. Rozgrywkę w grze Dirt 5 dodatkowo urozmaicać będzie system pogodowy. Warunki atmosferyczne mogą się zmieniać nawet kilka razy w trakcie jednego wyścigu i mogą być naprawdę ekstremalne (np. burza piaskowa).

Premiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszałoPremiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszałoCzytaj dalej

Gameplay wprowadza nas w fabułę

Dirt 5 będzie oferował rozbudowaną kampanię fabularną dla jednego gracza, w której będziemy brać udział w szalonych wyścigach zlokalizowanych w różnych częściach świata. W opublikowanym dzisiaj gameplayu możemy przyjrzeć się pierwszym minutom rozgrywki i sposobie prowadzenia narracji w grze. Co więcej, przebieg kampanii singlowej będzie uwarunkowany wyborami gracza.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoCzytaj dalej

Oprócz trybu single player, miłośnicy off-roadowych zmagań będą mogli ścigać się online w specjalnym trybie dla 12 osób lub rzucić wyzwanie znajomym w rozgrywce lokalnej. Dirt 5 zaoferuje nam legendarny tryb split screen, z którym gry wyścigowe są bardzo dobrze kojarzone. W grze po raz pierwszy doświadczymy również wizualnego tuningu - pojawił się bowiem tryb malowania samochodu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dr Dzieciątkowski ostrzega. "Może nas czekać dwukrotny przyrost"
  2. Polacy złapią się za głowy. Wyszło na jaw co Gessler wkłada do kapusty robiąc gołąbki
  3. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Uwaga, do Polaków dzwoni tajemniczy numer telefoniczny. Nie należy do telemarketerów, jest bardzo ważny
  5. Premiery kolejnych gier przesunięte. Wszystko przez Cyberpunka, CD Projekt Red sporo namieszało
  6. Dąbrowa Górnicza. Ktoś pomalował kota czerwonym spreyem. Sprawca poszukiwany

Następny artykuł