Techgame.pl
Grafika promocyjna gry Dirt 5.

Steam

Dirt 5 na 13-minutowy gameplay'u. Miłośnicy "brudnej" jazdy zachwyceni

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Premiera gry Dirt 5 zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń i rajdów samochodów ze zręcznościowym sznytem już zacierają ręce. Światło dzienne ujrzał właśnie 13-minutowy gameplay, który przedstawia początkowe fragme

Miłośnicy gier wyścigowych nie mają w ostatnich latach na co narzekać. Niezależnie czy jest się fanem wyścigów torowych, szutrowego szaleństwa w stylu WRC, wożenia się odpicowanymi autami po amerykańskich autostradach i ulicach miast, realistycznego lub zręcznościowego modelu jazdy, każdy znajdzie dla siebie grę, która trzyma wysoki poziom.

Miłośnicy wyścigów w raju

Obecnie gry wyścigowe zyskały drugą młodość. Na rynku obecnych jest wiele tytułów, które różnią się od siebie znacząco. Dla miłośników bardziej zręcznościowego stylu jazdy czeka, wracający po latach słabych odsłon, Need for Speed i trzymający poziom Dirt. Jeżeli wolicie realistyczną jazdę i śrubowanie rekordów kolejnych sektorów o kolejne ułamki sekund, to z pewnością warto przyjrzeć się chociażby najnowszej odsłonie gry z serii F1.

Dirt 5 nadchodzi

Codemasters słynie ze swoich gier wyścigowych. W ostatnim czasie ich flagowym tytułem stał się Dirt. Gra skupia się na rajdach samochodowych o lekko zręcznościowym modelu jazdy. Jak sama nazwa wskazuje, najnowszy Dirt będzie piątą odsłoną serii, jego premiera została zaplanowana na 6 listopada (dla PS4, XONE, PC), 10 listopada (XSX) oraz 12 listopada (PS5). Czego możemy oczekiwać po najnowszej odsłonie cyklu?

Dirt 5 zaoferuje nam przede wszystkim przyjemną, zręcznościową rozgrywkę (chociaż niepozbawioną realizmu, ciśnięcie gazu przez cały wyścig raczej nie przejdzie). W grze poprowadzimy najróżniejsze, licencjonowane samochody off-roadowe na trasach z całego świata. Miejsca wyścigów zostały rozlokowane między innymi w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy Maroku. Rozgrywkę w grze Dirt 5 dodatkowo urozmaicać będzie system pogodowy. Warunki atmosferyczne mogą się zmieniać nawet kilka razy w trakcie jednego wyścigu i mogą być naprawdę ekstremalne (np. burza piaskowa).

Gameplay wprowadza nas w fabułę

Dirt 5 będzie oferował rozbudowaną kampanię fabularną dla jednego gracza, w której będziemy brać udział w szalonych wyścigach zlokalizowanych w różnych częściach świata. W opublikowanym dzisiaj gameplayu możemy przyjrzeć się pierwszym minutom rozgrywki i sposobie prowadzenia narracji w grze. Co więcej, przebieg kampanii singlowej będzie uwarunkowany wyborami gracza.

Oprócz trybu single player, miłośnicy off-roadowych zmagań będą mogli ścigać się online w specjalnym trybie dla 12 osób lub rzucić wyzwanie znajomym w rozgrywce lokalnej. Dirt 5 zaoferuje nam legendarny tryb split screen, z którym gry wyścigowe są bardzo dobrze kojarzone. W grze po raz pierwszy doświadczymy również wizualnego tuningu - pojawił się bowiem tryb malowania samochodu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >