Techgame.pl
Drew Karpyshyn

/watch?v=ESGUghLYfck - Star Wars - wideo

Drew Karpyshyn znajduje nowe studio i tworzy kosmiczne RPG

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Znany pisarz i autor scenariuszy do takich gier jak choćby seria Mass Effect, Drew Karpyshyn dwa lata temu opuścił Bioware. Tym razem dołączył do nowego studia, gdzie pracuje nad fabułą kosmicznej gry RPG.

Co jak co, ale Drew Karpyshyn to postać dla wielu graczy niemalże święta. Geniusz odpowiadający za sukces serii choćby Mass Effect czy genialne KOTOR odszedł w 2018 roku ze studia Bioware. Niejako przełożyło się to na jakość Mass Effect Andromeda, która była najniżej ocenianą częścią serii. Od tamtej pory było o nim dosyć cicho, a Bioware wydawało się coraz bardziej tracić iskrę do produkcji gier.

W najnowszym wpisie na swoim blogu, Karpyshyn podzielił się z fanami informacją, że dołączył do nowego studia Archetype Entertainment, które w dużej mierze składa się z byłych pracowników właśnie Bioware i zostało założone przez firmę Wizards of the Coast. Szefem studia jest James Ohlen, który był głównym projektantem w Bioware i stworzył Baldur's Gate, Dragon Age, KOTOR'a i inne wielkie przeboje. Karphyshyn stwierdził, że dołączając do nowego studia wrócił do niego z powrotem zapał, jaki miał na początku swojej pracy w poprzednim studiu. Na blogu zdradził, że wraz ze zdobywaniem doświadczenia i wydawaniem hitowych gier on i inni pracownicy przerzucili się na korporacyjny styl pracy, tworząc gry oparte między innymi o wyniki sprzedaży, a nie pomysły i chęci.

Takie wieści nastrajają bardzo pozytywnie. Choć na temat pierwszej produkcji studia nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji, to wiadomo, że jest to gra RPG oparta mocna na fabule, osadzona w oryginalnym świecie science-fiction. Nie możemy doczekać się kolejnych informacji!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >