Osy
Źródło: youtube.com

Dron skutecznie usuwa gniazdo os. Niesamowite nagranie

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Sierpnia 2020

Co zrobić, gdy w pobliżu naszego mieszkania zadomowią się osy? Wezwać drona!

Odwieczny problem ludzi


Osy nie należą do gatunków szczególnie lubianych przez ludzi. Gdy zagnieżdżą się w okolicy naszego domu mogą być niezwykle irytującymi gośćmi, skutecznie utrudniającymi nam życie. Są one szczególnie niebezpieczne dla alergików, ponieważ osoby uczulone na jad tych drapieżników mogą po ukąszeniu umrzeć ze względu na skutki szoku anafilaktycznego.Podobnie do szerszeni, pszczół i mrówek osy żyją w hierarchicznych społecznościach. Najważniejszym członkiem podziemnego gniazda jest królowa, które stale składa nowe jaja i dba o przedłużenie żywotności kolonii. Dzieci królowej, czyli robotnice stale rozbudowują gniazdo i karmią larwy pokarmami pochodzenia zwierzęcego, chociażby uśmierconymi i przeżutymi owadami, gąsienicami lub padliną.

Gigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranieGigantyczna królowa szerszeni sama buduje gniazdo. Niesamowite nagranieCzytaj dalej

Dorosłe osy żywią się pokarmem węglowodanowym np. nektarem kwiatów, słodkimi sokami i soczystymi owocami. Z tego powodu są one nieproszonymi gośćmi na wszelkich straganach owocowych lub w cukierniach. Owady te niesamowicie lubią słodkie pokarmy, przez co często spotykamy je w ludzkim, miejskim środowisku.

Co zrobić z gniazdem os?


Co więc zrobić, gdy znajdziemy gniazdo os nieopodal domu lub mieszkania? Pomimo pozorów nie należy usuwać go osobiście, ponieważ możemy skutecznie rozzłościć owady, które w obronie swego domu poważnie nas pożądlą. Najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie odpowiednich służb, które specjalizują się w usuwaniu gniazd szkodników.
Istnieją też jednak sposoby niekonwencjonalne. Pewien youtuber postanowił usunąć gniazdo os przy pomocy latającego drona. Pamiętajcie jednak, żeby nie powtarzać jego wyczynu, gdyż może to być niebezpieczne.

Stało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błądStało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błądCzytaj dalej

Nagranie


Poniżej możecie obejrzeć niesamowite nagranie:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy odkryli składnik konieczny do powstania życia. Pochodzi z gwiazd
  2. Bill Gates mocno krytykuje Microsoft. Chodzi o kontrowersyjną aplikację
  3. Nastolatek oddał 74 tys. zł idolom z internetu. Wpędził rodziców w długi
  4. Stało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błąd

Następny artykuł