dualsense
Źródło: playstation.com

Kontroler DualSense od PlayStation 5 działa bardzo dziwnie. Jest kompatybilny z konsolą sprzed 13 lat

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Listopada 2020

Nowy kontroler DualSense do PlayStation 5 zadziwia. Postanowiono sprawdzić z jakim sprzętem może być kompatybilny. Okazuje się, że choć posiadacze PS4 nie mają na co liczyć, to jednak właściciele starszych urządzeń mogą się ucieszyć.

Nowy kontroler do PlayStation 5 nie tylko ma zmienioną nazwę (z DualShock na DualSense) ale i posiadać ma mnóstwo rewolucyjnych funkcji. Nie wszyscy jednak z nich skorzystają.

DualSense rewolucją

Sony postanowiło postawić na nowe i, miejmy nadzieję, lepsze. Dlatego nie tylko po samym PlayStation 5 spodziewamy się wielu rewelacyjnych funkcji, ale i po akcesoriach do niego. Jednym z nich jest oczywiście niezbędny kontroler, który tym razem przyjął nazwę DualSense.

Mężczyzna dał się nabrać i kupił Mężczyzna dał się nabrać i kupił "lampę Aladyna". Wydał gigantyczne pieniądze, nie do uwierzeniaCzytaj dalej

Sony od swojego pierwszego sprzętu dla entuzjastów elektronicznej rozrywki przyzwyczaiło nas do wyglądu, funkcjonalności i nazwy DualShock'ów, czyli kontrolerów obecnych w każdej dotychczasowej generacji sprzętu do grania. Teraz jednak wszystko się zmienia.

Sony wzięło sobie do serca wygodę i design od Microsoftu i nieco przejęło styl robienia kontrolerów od swojego konkurenta. Efektem tego jest DualSense, czyli nowoczesny pad, który reklamowany jest ponadczasową technologią haptyczną. Czy jednak urządzenie to działać będzie jedynie z PlayStation 5?

Nie z PS4, ale z... PS3

Dwójka internautów, którzy już teraz zyskali możliwość spędzenia chwili z najnowszą konsolą Sony, czyli jutuber o pseudonimie MidnightMan i użytkownik Twittera o nicku BrokenGamez HDR, postanowiło sprawdzić, czy DualSense jest kompatybilny wyłącznie z najnowszą generacją. Wyniki ich analiz zaskakują.

Wspaniałe zwierzę nagrane po raz pierwszy. Wygląda jak kosmita, niezwykły widokWspaniałe zwierzę nagrane po raz pierwszy. Wygląda jak kosmita, niezwykły widokCzytaj dalej

Okazuje się bowiem, że pad DualSense nie ma problemu z podłączeniem się bezprzewodowo do PlayStation 3! Posiadacze PS4 nie mogą się jednak cieszyć, gdyż ich konsola najzwyczajniej w świecie nie współpracuje z nowym kontrolerem. Zapewne jest to wynikiem tego, że Sony przy okazji PS3 pozwoliło na podłączanie naprawdę pokaźnej liczby sprzętów nawet i zewnętrznych producentów.

Jak odkrył MidnightMan, posiadacze PS4 mają dwie opcje - albo podłączyć kontroler przez USB do PC lub MAC'a i skorzystać z funkcji remote play albo podłączyć pada do konsoli za pomocą kabla. Bezprzewodowa łączność w tym wypadku nie działa. Jest to o tyle dziwne, że w końcu PS3 nie ma z nim najmniejszego problemu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Pilne ogłoszenie Ministra Zdrowia. Dzisiaj wprowadzono poważne zmiany w walce z pandemią

A jak inne sprzęty?

Na Twitterze pojawiły się także doniesienia o tym, że nowy pad od Sony świetnie radzi sobie nawet z Nintendo Switchem. Można korzystać z nowej technologii, ale tylko wtedy, gdy wykorzystany specjalny zewnętrzny moduł. Lepsze to niż nic, jakby nie patrzeć.

Podobnie sprawa wygląda z PC i urządzeniami opartymi na systemie Android. Jutuber Austin Evans sprawdził to i okazało się, że nie ma problemu z łącznością między padem a Surface Go czy nawet Google Pixel 5. Jeżeli ktokolwiek zdecydowałby się korzystać z DualSense na nowym Xbox Series X to mamy złą wiadomość - kontroler może się wyłącznie w ten sposób ładować. No cóż, nie można mieć w końcu wszystkiego.

Nowa marka smartfonów trafiła do Polski. Telefony z 5G w atrakcyjnych cenachNowa marka smartfonów trafiła do Polski. Telefony z 5G w atrakcyjnych cenachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W ułamku sekundy rodzinne święta zmieniły się w tragedię. Powód? Pitbull nie chciał chodzić w sweterku
  2. Żołnierz kradł auta w Niemczech i sprzedawał w Polsce
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  5. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  7. W łatwy sposób możesz pomóc w leczeniu COVID-19, a jeszcze sporo na tym zyskać. Wyjaśniamy szczegóły akcji

Następny artykuł