Screen z Kena przedstawiający bohaterkę walczącą z leśnym stworem
Źródło: IGDB

DualSense w grze Kena: Bridge of Spirits. Twórcy zapowiadają rewolucyjne wykorzystanie kontrolera

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
23 Grudnia 2020

Co prawda Kena nie będzie w pełni ekskluzywną grą Sony, ale była zaprezentowana przez firmę przy okazji pokazania tytułów na PS5. Przewagą konsoli wydaje się być zaawansowany kontroler. Twórcy zapowiadają, że zrobią z niego użytek.

Dzięki oficjalnemu magazynowi PlayStation UK poznaliśmy nieco więcej informacji na temat produkcji Kena: Bridge of Spirits. Twórcy gry powiedzieli, między innymi, o wykorzystaniu dobrodziejstw kontrolera do PlayStation 5, a więc DualSense.

Masa atrakcji dzięki DualSense

Nowy kontroler przygotowany z myślą o PlayStation 5 wyróżnia się ulepszoną technologią wibracji oraz adaptacyjnymi triggerami. Za drżenie pada odpowiadają dwa akumulatory, które są w stanie lepiej odzwierciedlić ekranowe wydarzenia.

Równie, a może nawet jeszcze ciekawsze, jest urozmaicenie funkcji tylnych przycisków. Często odpowiedzialne za pociągnięcie za spust czy naciągnięcie cięciwy, mogą odzwierciedlać opór powierzchni, z którą gracz wchodzi w interakcję.

Daje to masę możliwości, jeśli tylko twórcy zechcą z nich skorzystać. Ekipa odpowiedzialna za Kenę ma takie ambicje.

Poprzez dotyk odczujemy zatem każdą ze specjalnych umiejętności protagonistki. Posługiwanie się łukiem również zostanie przełożone na doznania gracza za sprawą haptycznych cech kontrolera.

Na razie nie wiemy, czy pecetowcom będzie dane cieszyć się podobnymi atrakcjami. Obecnie Kena została zapowiedziana na dwie ostatnie PlayStation oraz na PC w postaci wersji na Epic Game Store.

Póki co Steam przystosował swoją platformę do skutecznego wykrywania DualSense i większości jego funkcji. Inną kwestią jest jednak zaimplementowanie w kodzie gry wykorzystania tego potencjału. Na tę chwilę Steam nie pochwalił się też adaptacyjnymi triggerami, a żyroskopem, podświetleniem i wstrząsami. No i pozostaje szkopuł komputerowej ekskluzywności dla Epica, który technicznie jest daleko w tyle za Steamem.

Magiczna przygoda Keny

Z innych tematów poruszonych w wywiadzie z twórcami Bridge of Spirit warto wspomnieć o możliwości wydania rozszerzeń. Autorzy przyznali, że pozostaje tutaj otwarta furtka dla ewentualnych DLC.

Z generalnych wrażeń redaktora PlayStation Official Magazine UK można wyczytać to, co już zakładaliśmy na podstawie zwiastuna. Tytuł wygląda jak przeniesiona w realia growe animacja Disney Pixar.

Świat pełen jest magii, a przemierza go młoda żeńska protagonistka. Otaczają ją z kolei urocze stworki, które niosą ogromny potencjał do spieniężenia w formie maskotek. Z tytułem mamy zapoznać się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Następny artykuł