dziecko
Źródło: pxhere.com

Rodzice chcieli mieć darmowe WiFi, więc nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu. Kuriozalna historia

Kuba WielochKuba Wieloch
25 Października 2020

Pewni szwajcarscy rodzice postanowili nazwać swe dziecko w dość nietypowy sposób. Imię ich córki pochodzi od nazwy dostawcy internetu. Para skorzystała z dość kontrowersyjnej oferty i zyskała 18 lat darmowego internetu

Coraz częściej słyszy się o rodzicach, którzy nadają imiona swoim dzieciom na cześć postaci z popularnych gier. W taki oto sposób po sukcesie Wiedźmina w Polsce wiele par zdecydowało się nazwać swoje dzieci imionami takimi jak Geralt, Ciri czy Yannefer.

Era nietypowych imion

Ten trend jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie od wielu lat dzieci zyskują imiona dzięki postaciom z popularnych seriali czy gier. Problem pojawia się gdy pociecha dorasta i nie jest zbyt zadowolona ze swojego nietypowego imienia, które często jest obiektem drwin w szkołach.

Pociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyliPociąg przyszłości osiągnął zawrotną prędkość. Maszyna wygląda jak pocisk, Japończycy znów zaskoczyliCzytaj dalej

W takich sytuacjach dorastające dzieci często decydują się na zmianę imienia. Zazwyczaj zresztą przyjmują najbardziej pospolite i najmniej rzucające się w oczy imiona, aby uzyskać święty spokój i poczuć się w końcu bezpiecznie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia

2. Wojciech Cejrowski wypowiedział się na temat nowego prawa aborcyjnego. W internecie zawrzało

Rodzice nazwali dziecko na cześć dostawcy internetu

Imiona pochodzące z gier to jednak nic w porównaniu z historią pewnej szwajcarskiej pary, która nazwała swoje dziecko na cześć dostawcy internetu. Jeden z dostawców internetu w kraju wprowadził na rynek dość niezwykła ofertę. Głosiła ona, że rodzie którzy postanowią nazwać swoje dziecko Twifius lub Twifia, uzyskają dostęp do darmowego łącza internetowego, do momentu gdy ich pociecha uzyska pełnoletniość.

Nie trzeba było czekać długo, aż znajdą się rodzice gotowi skorzystać z tej co najmniej kontrowersyjnej oferty. Para nie chce ujawniać swoich danych osobowych, ale potwierdza, że skorzystała z oferty i nazwała swoją córeczkę imieniem Twifia.

Eksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagrażaEksperci biją na alarm. Fukushima ponownie nam zagrażaCzytaj dalej

Rodzice postanowili wpłacić zaoszczędzone pieniądze na konto oszczędnościowe dla swojej córki, by miała lepszy życiowy start gdy osiągnie pełnoletniość.

Im dłużej o tym myślałem, tym imię stawało się dla mnie bardziej wyjątkowe i wtedy nabrało uroku – komentuje ojciec dziecka.

Sprzedali imię córki?

Okazuje się, że w akcie urodzenia dziecka nietypowe imię widnieje jednak jako drugie, a nie pierwsze. Jak przyznają rodzice, nie było to spowodowane wstydem, lecz problemem ze zdecydowaniem się na właściwe imię.

Po pewnym czasie para przemyślała całą sprawę i zdała sobie sprawę z tego, że mogła wyrządzić znaczną krzywdę swojej córce.

Chcemy pozostać anonimowi dla otaczających nas osób, ponieważ nie chcemy się usprawiedliwiać. Bo oskarżenie o sprzedanie imienia naszego dziecka uderza w nas bardzo mocno. My też trochę się wstydzimy – dodają.

Oferta wciąż jest aktualna

Co ciekawe sam szef Twifi, Philippe Fotsch, zobowiązał się do zapłaty za internet rodziców, nawet gdyby jego firma miała w przyszłości zbankrutować. Mężczyzna zaznaczył, że to dla niego sprawa honoru. Dodał również, że oferta firmy jest wciąż aktualna i w każdej chwili mogą zapewnić darmowy dostęp do internetu kolejnym rodzicom.

Źródło: o2.pl

Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyćTajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Bill Gates stworzy krowę GMO. Wielkie plany miliardera na walkę z głodem
  4. Niepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonych
  5. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  6. Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakujący
  7. Za 68 dni ogromne zmiany dla tysięcy rolników. Powód do radości czy smutku?

Następny artykuł