Elden Ring
Źródło: https://youtu.be/e5wwSxl0atc - wideo - Playstation

Fani Dark Souls nie mogą się doczekać. Data premiery Elden Ring może zostać wkrótce podana

Artur ŁokietekArtur Łokietek
14 Grudnia 2020

Ah, ten Elden Ring... Być może już za chwilę dowiemy się o grze nieco więcej. Tak przynajmniej twierdzi branżowy informator. Fani Dark Souls od ubiegłego roku nie mogą doczekać się informacji o nowej grze od From Software. Wszystko ma się wkrótce zmienić.

  • Elden Ring jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier
  • Fani są zaniepokojeni brakiem materiałów z produkcji
  • Branżowy insider twierdzi, że za miesiąc czy dwa powinniśmy poznać kolejne informacje
  • Być może wtedy zostanie zapowiedziana data premiery

Elden Ring doczekał się niezliczonej liczby memów (OOOOooooohh) i oceanu łez wylanego przede wszystkim w odpowiednim wątku na Reddicie. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze konkretne informacje możemy poznać już wkrótce.

Ohh, Elden Ring

Fani studia From Software teoretycznie nie mają powodów do narzekań - nie tak dawno temu doczekaliśmy się debiutu Sekiro: Shadows Die Twice, przed paroma tygodniami na świat wyszedł remaster Demon's Souls na PS5... no niby tak, ale gdzie u licha jest ten Elden Ring?

Najnowsza produkcja Hidetaki Miyazakiego stała się memem jeszcze zanim wyszła. Wszystko przez to, że niezwykle ubogi w treść teaser pojawił się na E3 2019 i od tamtej pory nic więcej o grze nie usłyszeliśmy. No, co najwyżej to, że jest to najbardziej ambitna gra w historii From Software.

Po każdym większym tegorocznym konwencie, na którym miało zostać pokazane Elden Ring, w specjalnym wątku na Reddicie pojawia się coraz więcej nowych użytkowników. Wszystko przez to, że wielu graczy nie może doczekać się nowego soulslike'a od legendy branży, twórców Dark Souls.

Może na TGA?

Przecieki dotyczące Elden Ring sugerowały, że gra miała zostać pokazana na praktycznie każdym większym wydarzeniu w tym roku - organizowanych przez Sony i Microsoft pokazach, a także niedawnym The Games Awards 2020. Tak się jednak nie stało. From Software nabrało wody w usta, zapewniając jedynie, że gra faktycznie powstaje.

Jedyne co wiemy na temat produkcji to fakt, że będzie soulslikiem osadzonym w olbrzymim, bogatym i nowym świecie, wykreowanym przez Miyazakiego i autora m.in. Gry o Tron George'a R.R. Martina. No tak, już wiadomo skąd te skąpe informacje i brak pośpiechu...

W jednym z ostatnich filmików, Jeff Grubb – redaktor GamesBeat - wyjaśnia, że Elden Ring miał zostać pokazany na The Game Awards 2020, a sama produkcja jest na mocno zaawansowanym etapie. Studio z jakiegoś powodu stwierdziło jednak, że odpuści pokaz tej gry w tym momencie. Jednak...

...premiera już niedługo?

Zdaniem branżowego informatora, Elden Ring jest na tyle zaawansowanym etapie produkcji, że w ciągu kolejnych góra dwóch miesięcy możemy spodziewać się konkretnych materiałów związanych z grą i nowych informacji. Oczywiście podobne zapewnienia słyszeliśmy już wielokrotnie, jednak Grubb wydaje się mieć w tej kwestii rację. W końcu studio od dawna milczy, po cichu dłubiąc nad produkcją.

Istnieje szansa, że przy ewentualnym pokazie Elden Ring, możemy również poznać datę premiery. Oczywiście wszystko to, co powyżej, jest wyłącznie plotkami przedstawionymi przez branżowego insidera, jednak samo From Software zdaje się być nieco przytłoczone odzewem graczy zapewniając ich na każdym kroku, że gra nie umarła, a produkcja idzie naprawdę dobrze.

Następny artykuł