Techgame.pl
Siedziba Electronic Arts.

flickr

Electronic Arts wprowadza na rynek nową usługę. To połączenie dwóch dużych platform

16 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Electronic Arts poinformowało ostatnio, że ich najpopularniejsza usługa, EA Access, trafi niedługo na Steam. To nie koniec rewolucji w strukturach amerykańskiego producenta.

Kilka dni po oświadczeniu, że EA Access trafi na Steama, “elektronicy” poinformowali o połączeniu swoich dwóch kluczowych usług, wyżej wspomnianego Accessu oraz platformy Origin Access. Z tego mariażu powstanie jedna, główna platforma o nazwie EA Play.

Kolejna platforma do gier

Platformy do gier udostępniane przez producentów gier to temat dosyć kontrowersyjny. Z jednej strony jest to spora wygoda dla producenta, który udostępniając gry ze swoich serwerów ma pełną kontrolę nad hostingami gier multiplayer. Z drugiej jednak strony stwarza to niewygodny system dla gracza, który chcąc grać w swoje ulubione gry zmuszony jest instalować kilka różnych starterów, które swoim działaniem dodatkowo obciążają zasoby komputera. Obecnie na rynku mamy Steama, Epic Games Store, GOG Galaxy, Origin, Uplay, Battle.net, a pewnie o czymś jeszcze zapomniałem.

Electronic Arts porządkuje swoje sprawy

Electronic Arts dotychczas posiadało dwie usługi abonamentowe. EA Access oraz Origin Access (które dzieliło się na wersję basic oraz Premier). Elektronicy w końcu postanowili uporządkować trochę swoją ofertę, czego efektem jest połączenie wyżej wspomnianych usług i stworzenie jednej, ostatecznej, która będzie działała pod nazwą EA Play.

Z notki opublikowanej na oficjalnej stronie producenta dowiadujemy się, że EA Access oraz Origin Access Basic zamienią się w EA Play, a wersja premium Origina zostanie przemianowana na EA Play Pro. Subskrypcja nowego tworu Electronic Arts ma dawać dobrze znane profity, czyli dostęp do biblioteki najlepszych tytułów producenta, przedpremierowe wersje próbne gier oraz 10% zniżki na cały asortyment w sklepie usługi.

Nie zabraknie również nowości. EA zapowiedziało, że zaczną od ekskluzywnych wyzwań w grach oraz comiesięcznych nagród w wybranych grach dla abonentów usługi. Electronicy podkreślili, że unifikacja platformy jest dla nich ważna ze względów organizacyjnych, jest to również krok w celu stworzenia swojej silnej platformy do grania, która będzie mogła konkurować z innymi znajdującymi się obecnie na rynku. Na razie nie wiadomo, jak ta wiadomość wpłynie na wprowadzenie usługi EA Access na Steam.

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >