Techgame.pl
epic games store

epicgames.com

Epic Games Store rozdaje trzy świetne gry! Za tydzień dla wszystkich Watch_Dogs

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Epic Games Store rozpieszcza wszystkich. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy wszyscy odbierać za darmo Kingdom Come: Deliverance, czyli hitowego RPG, a już dziś dostępne są trzy świetne tytuły. Za tydzień zaś znów mocne uderzenie, bo za darmo będzie m.

Epic Games Store stara się prześcignąć popularność Steama. Już od dawna rozdaje darmowe tytuły, a niektóre z nich są naprawdę warte uwagi. Choć EGS przyzwyczaiło nas, że prawie za każdym razem szykuje nam choć jedną hitową produkcję, dziś odberać możemy nie mniej ciekawe gry indie.

3 gry za darmo w Epic Games Store

Jeśli zalogujemy się na swoje konto w aplikacji Epic Games Store będziemy mogli odebrać zupełnie za darmo 3 całkiem ciekawe, aczkolwiek mniej znane produkcje niezależne. Są to Anodne 2: Return to Dust, A Short Hike i Mutazione. Pierwsza z nich opowiada o czyścicielce pyłu w przedziwnym, fantazyjnym świecie. Aby tego dokonać, trzeba się zmniejszać i wchodzić do środka różnych postaci, aby pozbyć się wspomnianego nano pyłu. Gra łączy w sobie otwarty świat, elementy RPG i klasycznych pozycji w rodzaju pierwszej Zeldy. Jako główna bohaterka przemierzamy dziwny świat w widoku 3D, a gdy wejdziemy do czyjegoś ciała gra zmienia konwencję na staroszkolne RPG top-down z pixel-artową grafiką.

A Short Hike z kolei to bardzo spokojna przygodówka opowiadająca o uroczym ptaszku, którego celem jest wejście na szczyt na pewnej wyspie. Po drodze zdobywamy ukryte skarby dzięki którym wespniemy się wyżej, rozmawiamy z postaciami pobocznymi dla których możemy wykonywać misję, a całość jest idealnym odprężeniem na jeden wieczór.

Mutazione jest określana mianem "opery mydlanej z mutantami". Akcja dzieje się w ośrodku wypoczynkowym w który wiele lat wcześniej uderzył meteoryt i zmutował gości, którzy stworzyli bardzo dziwną społeczność. Produkcja jest dwuwymiarową przygodówką z piekną, rysowną, oprawą graficzną. Główna bohaterka, Kai, przybyła na wyspę opiekować się swoim dziadkiem, ale wkrótce zapozna się z przedziwnymi mieszkańcami, którzy mają swoje własne sekrety i historie. Twórcy chwalą się, że poboczne wątki każdej z postaci są tu nie mniej istotne niż główna oś fabularna.

Za tydzień dwa wielkie hity!

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że kolejne gry, które pojawią się za darmo w Epic Games Store to Watch_Dogs i A Stanley Parable. Pierwsza z nich jest bardzo dobrą grą w stylu GTA, która pozwala na hakowanie miasta. Choć Watch_Dogs dostało się za downgrade graficzny na premierę, to produkcja i tak odznacza się przemyślanem gameplayem, ciekawą fabułą i świetnie wykreowanym Chicago, które bardzo przypomina to z rzeczywistości. A Stanely Parable to wielokrotnie nagradzana produkcja, którą niezwykle ciężko opisać. Rozgrywka polega na przmierzaniu lokacji w widoku FPP, ale sam gameplay jest niezwykły - całość bazuje na koncepcji paradoksu, zaginania rzeczywistości i myleniu gracza. A Stanely Parable to swojego rodzaju doświadczenie, którego po prostu trzeba spróbować, szczególnie, że już od 19 marca będzie dostępna w zupełności za darmo.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >