Screen z gry My Time at Portia
Źródło: Steam

My Time at Portia za darmo na Epic Games Store. RPG w niecodziennym wydaniu

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
26 Grudnia 2020

Festiwal darmowych gier na Epic Games Store trwa dalej. Dzisiaj gracze mają możliwość pobrania za darmo ciekawej pozycji z gatunku RPG, a więc My Time at Portia.

  • Epic Games Store w grudniu udostępnia codziennie darmowe gry
  • Akcja dotyczy zarówno głośnych tytułów AAA oraz mniej znanych produkcji
  • Kolejną grą do pobrania za darmo jest My Time at Portia

Epic Games Store w grudniu nie próżnuje. Największy konkurent Steama poinformował o kolejnym głośnym tytule, który można już pobrać zupełnie za darmo. Tym razem gracze mogą zatracić się w kolorowym świecie My Time at Portia.

My Time at Portia

My Time at Portia to gra RPG wydana na platformę PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Jest to gra typy sandbox, wzbogacona o elementy symulacji życia w niewielkiej wiosce. Za projekt gry odpowiada studio Pathea Games, które znane jest chociażby z gry Planet Explorers.

Gra osadzona jest w postapokaliptycznym świecie fantasy, gdzie cywilizacja upadła dawno temu, a ludzkość próbuje się powoli odbudować. Ludzie, którzy ocaleli katastrofę przeczesują ruiny dawnych metropolii w poszukiwaniu surowców, które wykorzystane zostaną do budowy nowych społeczności.

W grze wcielamy się w młodego rzemieślnika, który przybywa do niewielkiej miejscowości zwanej Portia, aby pomóc w jej rozbudowie. Dzięki temu nasza postać może stać się wartościowym członkiem lokalnej społeczności.

Epic Games Store nie próżnuje

Na platformie Epic Games Store trwa świąteczne rozdawnictwo gier. Wczoraj za darmo dostępny był Darkest Dungeon, rouglike, który w momencie premiery szturmem wziął rynek gamingowy, jednak od paru miesięcy niezbyt wiele się o nim mówi. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł z pewnością warty jest ogrania.

My Time at Portia to gra zupełnie inna. W odróżnieniu od ostatnich produkcji udostępnianych za darmo w sklepie Epic Games (Darkest Dungeon, Metro 2033), tytuł ten wprowadza nas w fantastyczny i kolorowy świat luźnej, sandboksowej rozgrywki. Z pewnością fani takich produkcji jak Minecraft czy Stardew Valley odnajdą się w miasteczku Portia.

Przecieki się sprawdzają

Jak na razie, lista gier, które Epic Games Store udostępnia za darmo w ramach swojej świątecznej akcji zgadza się w 100 procentach z przeciekiem, o którym pisaliśmy na początku miesiąca. Zgodnie z nim w kolejnych dniach w darmowej ofercie EGS znajdzie się jeszcze: Night in the Woods (27.12), Stranded Deep (28.12), Solitairica (29.12), Torchlight II (30.12) oraz Jurassic World Evolution (31.12).

Następny artykuł