epic games store
Źródło: Steam

Epic Games Store rozdaje kolejne świetne produkcje. Z okazji Halloween zagracie w polski horror

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Października 2020

Epic Games Store nie zwalnia tempa i co tydzień w czwartek zasypuje nas świetnymi grami za darmo. Tym razem mowa o polskim horrorze i remasterze gry z 2009 roku, czyli Blair Witch oraz Ghostbusters: The Video Game. Wiemy też, co znajdziemy za tydzień.

Epic Games Store cały czas stara się utrzeć nosa Steamowi rozdając darmowe produkcje. Choć tym razem nie możemy mówić o wielkich hitach, są to z pewnością produkcje warte uwagi. No i oczywiście to świetne produkcje w sam raz na Halloween!

Epic Games Store na Halloween

Platforma Tima Sweeneya z Epic w zamiarach miała być kolejną platformą cyfrowej dystrybucji, której zadaniem było strącenie z piedestału Steama. Platforma Valve jednak raczej nigdy się nie podda mimo to, że Epic wytoczył naprawdę ciężkie działa. Co tydzień odebrać możemy darmowe gry z EGS.

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusamiKoniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusamiCzytaj dalej

Epic Games Store w każdy czwartek o godzinie 17:00 zmienia ofertę jednej, dwóch lub maksymalnie trzech produkcji, które przypisać możemy do konta zupełnie za darmo. Do tej pory mogliśmy zebrać naprawdę wybitne hity - GTA V, Just Cause 3 czy Kingdom Come: Deliverance to w końcu niezwykle głośne produkcje.

Tym razem Epic przygotował dla nas, co prawda, nieco mniejsze produkcje, ale również znane i, przede wszystkim idealnie dopasowane do Halloween. W końcu już 31 października będzie noc duchów, a więc i idealny czas do obejrzenia jakiś horrorów czy właśnie pogrania w nie.

Horrory na Epic Games Store

Od wczoraj, tj. 29 października, odbierać możemy w pełni za darmo dwie dość znane produkcje. Jedną z nich jest polski horror narracyjny oparty na znanej marce Blair Witch, a drugim odświeżone wydanie popularnej swego czasu gry akcji również opartej na znanym filmie, czyli Ghostbusters: The Video Game.

Blair Witch to wydana pod koniec 2019 roku polska gra stworzona przez krakowskie Bloober Team (aktualnie pracujące nad The Medium) oparta na licencji znanych filmów z gatunku found footage, czyli Blair Witch Project. W produkcji wcielamy się w detektywa, który rusza do tytułowego lasu w Blair aby odnaleźć zaginionego chłopca. Pewną ciekawostką jest fakt, że mamy tu do pomocy naszego wiernego psa, Bulleta i w zasadzie na tym pomyśle opiera się cały gameplay.

Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięMężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięCzytaj dalej

Któż nie oglądał pogromców duchów? Klasyka z Danem Aykroydem, Billem Murrayem i Sigourney Weaver wzbudziła w latach 80. prawdziwy szał na historie o duchach ujęte w nieco humorystyczny sposób. Gra dostępna na EGS jest remasterem produkcji opartej na tej marce z 2009 roku. W samej grze wcielamy się w nowy nabytek drużyny pogromców duchów i staramy się opanować kolejny kataklizm zagrażający miastu.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady

2. "To nie były objawy, o których czytałam w internecie." Znana dziennikarka opowiada o walce z koronawirusem

A co za tydzień?

Aby odebrać wymienione powyżej produkcje należy udać się na główną stronę platformy. Tam możemy zjechać listę niżej, gdzie znajdziemy bezpłatne pozycje w tym tygodniu. Musimy tylko zalogować się na swoje konto i przypisać gry w ten sam sposób, jak mielibyśmy je kupować. Tak samo możemy je tez zdobyć korzystając z aplikacji Epic Games Store.

Naukowcy aż osłupieli. Nowo odkryta rafa koralowa jest większa niż dwa Pałace KulturyNaukowcy aż osłupieli. Nowo odkryta rafa koralowa jest większa niż dwa Pałace KulturyCzytaj dalej

Jeżeli interesują Was dwie darmowe pozycje z tego tygodnia, macie czas do czwartku 5 listopada do godziny 17:00. Wtedy oferta zmieni się i już wiemy, że za tydzień dostaniemy Wargame: Red Dragon. Jest to całkiem dobrze oceniania strategia casu rzeczywistego, w której przenosimy się do czasów zimnej wojny. Za grę odpowiadają deweloperzy z Eugen Systems, twórcy m.in. Act of War.

Liczymy, że Epic doda jeszcze jedną niespodziankę do przyszłotygodniowej puli darmowych gier. Podobne sytuacje zdarzały się już wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  2. Podjedziesz pod dystrybutor i się porządnie zdziwisz. Wpływ pandemii jest jeszcze większy
  3. Szpitale celem ataków hakerskich. Amerykanie ostrzegają
  4. Nintendo Switch otrzyma dwie duże gry. Wszystko za sprawą technologii chmury
  5. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  6. Popularne mięso skażone. GIS ostrzega: pod żadnym pozorem nie należy go spożywać

Następny artykuł