Techgame.pl
nowy facebook

materiały własne

Jak włączyć nowy wygląd Facebooka i skorzystać z ciemnego motywu? Wyjaśniamy

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Choć w ostatnim czasie Facebook poświęcił dużo czasu na rozwijanie swoich aplikacji, to odświeżenia w końcu doczekali się także osoby korzystające z serwisu na PC. Jak skorzystać z nowego wyglądu serwisu i przełączyć Facebooka na tryb ciemny?

Serwis Facebook wprowadza nowe funkcje dla fanów przeglądania strony na komputerach osobistych. Zaimplementowano znany z aplikacji mobilnej tryb ciemny.

Nowy Facebook, nowe funkcje

Nowy Facebook wyglądem przypomina wersje mobilne. Ikonki rozmów, grup i reszty oraz ogólny layout koajrzą się jednoznacznie z uproszczeniem ilości informacji na ekranie, które znane jest już od dawna posiadaczom aplikacji na urządzenia przenośne. Górna strefa serwisu jest teraz pozbawiona przytłaczającej ilości ikon, wszystko zostało posegregowane i wykończone specyficznym, nowoczesnym sznytem. Łatwiejsze jest także dostanie się do niektórych sekcji serwisu, które zyskały własne odnośniki w konkretnych miejscach witryny. 

Jak przełączyć się na nowego Facebooka i z powrotem? 

Przełączenie się na nowego Facebooka możliwe jest dla niektórych już od jakiegoś czasu (w ramach testów), jednak dopiero teraz umożliwiono dostęp do nowości dla większej liczby użytkowników. Wystarczy kliknąć na strzałkę na górnym pasku i nad opcją "Wyloguj" powinniście ujrzeć "Zacznij korzystać z nowego Facebooka". Jeśli jej nie macie, znaczy to, że na ten moment nie możecie jeszcze korzystać z tego layoutu, jednak wkrótce taka opcja powinna do was trafić. 

W końcu dodano tryb ciemny

Widać, że serwis wzoruje się mocno na wcześniejszych funkcjach aplikacji mobilnej. Oprócz czytelniejszego serwisu dodano także tryb ciemny, o który wielu użytkowników prosiło już od dawna. Serwis Marka Zuckerberga zwlekał z tym, jednak w końcu przeglądanie Facebooka w nocy nie spowoduje u nas nagłego bólu oczu. Aby uaktywnić tryb ciemny dostępny jedynie w nowym wyglądzie, wystarczy jedynie rozwinąć wspomnianą wcześniej strzałkę (która w nowym layoucie znajduje się maksymalnie po prawej stronie ekranu) i przełączyć opcję "tryb ciemny". W ten sam sposób możemy powrócić do klasycznch barw.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >