Fallout 76
Źródło: bethesda,net

Fallout 76: Postacie niezależne okradają graczy z wyposażenia. Bethesda wydała oświadczenie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
23 Kwietnia 2020

Ostatni debiut dodatku Wastelanders do Fallouta 76 nie obył się bez problemów. Internauci donoszą o bardzo dziwnym bugu - postacie niezależne potrafią okraść truchło gracza z jego wyposażenia. Bethesda obiecuje, że poprawka ma ukazać się w jak najkrótszym czasie.

Choć Wastelanders przyniosło pechowemu Falloutowi 76 nieco więcej pozytywnych reakcji, gracze dalecy są od wychwalania produkcji.

Fallout 76 dostał NPC'ów

Jednym z głównych problemów multiplayerowego Fallouta był brak kluczowego elementu nie tylko tej legendarnej serii, ale gier RPG w ogóle - postaci niezależnych (NPC). Przez to świat wydawał się pusty i nieatrakcyjny. Bethesda wzięła sobie szeroko zakrojony hejt do serca i po długim oczekiwaniu dodatek Wastelanders zadebiutował. Przyniósł on grze nieco więcej pozytywnych opinii, ale i tak Fallout 76 jest daleki od ideału. Tym bardziej, że użytkownicy forum Reddita donosza o kolejnym, klasycznie już absurdalnym błędzie. Bug jest na tyle zaskakujący, że na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że "tak miało być". Bethesda jednak oficjalnie przyznała się, że NPC w grze tak naprawdę nie powinni okradać graczy. Dla niektórych nabywców produkcji największą kradzieżą było jej kupno, a teraz muszą zmagać się z kolejnymi tego typu procederami - tym razem w samej grze.

Kolejne bugi

Uzytkownicy Reddita informują, że NPC w Fallout 76 okradają graczy z broni, wyposażenia i amunicji. Dzieje się to w ramach specjalnych misji w których oprócz graczy udział biorą także postacie sterowanie przez komputer. Gdy gracz zginie, NPC bez problemu podchodzi do ciała i zabiera z niego interesujące go przedmioty. Na pierwszy rzut oka brzmi jak mechanika - jest to jednak bug. Co ciekawe, powstały najpewniej z mechaniki. Bethesda wydała oświadczenie (https://bit.ly/2ZTjKft) w którym zapewnia, że niezwłocznie przyjrzy się sprawie. Niektórzy gracze donoszą, że przeszukiwanie ciał jest specjalną czynnością zakodowaną dla NPC w inncyh grach studia, jak choćby TES V: Skyrim, a w Fallout 76 po prostu tej opcji nie wyłączono podczas produkcji. Nie są to potwierdzone doniesienia, ale brzmią dość... kuriozalnie. Nie zmienia to faktu, że okradanie graczy może być zwyczajną zemstą komputerowych postaci za wiele lat zakładania im wiader na głowie i okradania z dobytku (tak właśnie Skyrim pozwalał na dokonywanie kradzieży). Co ciekawe, zdaniem serwisu Polygon, NPC w Fallout 76 nie przejmują się, gdy gracze zabierają im cenne przedmioty.

Zobacz także:

  1. Ubisoft stworzy film o Mistrzach Świata Seniorów w CS:GO
  2. 150 gier od Ubisoftu za maksymalnie 40 złotych. Promocja do końca kwietnia
  3. Pandemia opóźnia premierę kolejnej gry. Na Death Stranding będziemy musieli jeszcze poczekać
  4. GeForce Now z coraz mniejszą biblioteką gier. Xbox i Warner Bros. rezygnują
Następny artykuł