Techgame.pl
Bioniczne ptaki BionicSwift na grafice koncepcyjnej.

Festo

Pojawiła się konkurencja dla dronów. Bioniczne ptaki prezentują się pięknie

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Festo to niemiecka firma, która stworzyła bioniczne ptaki. Wynalazek może stać się rzeczywistą alternatywą dla dronów, które nie są użyteczne w każdych warunkach. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, bioniczne ptaki zachowują

BionicSwift wyglądają jak jaskółki i w locie prezentują się niezwykle pięknie.

Największe wyzwanie – stworzenie realistycznych piór

Bioniczne ptaki BionicSwift ważą 42 gramy, mierzą 44,5 cm długości, a rozpiętość skrzydeł wynosi 68 cm. Napędzane są trzema małymi silniczkami. Najważniejszym elementem technologicznym są jednak sztuczne pióra, które zostały stworzone na podobieństwo prawdziwych, co stanowiło nie lada wyzwanie. Dzięki opracowaniu realistycznych, sztucznych piór BionicSwift w powietrzu zachowuje się jak prawdziwy ptak.

Jak to działa

Sztuczne pióra zostały stworzone w taki sposób, aby jak najlepiej odwzorowywać prawdziwe skrzydła. W locie sztuczne pióra podnoszą się w celu zapewnienia siły nośnej, kiedy ptak chce obniżyć lot lub wylądować lotki się rozchylają w celu przepuszczenia większej ilości powietrza. BionicSwift może dzięki temu wykonywać w powietrzu różne akrobacje. Bioniczne ptaki napędzane są przez niewielką 6-gramową baterię, która pozwala na 7-minutowy lot. Poruszają się w oparciu o czujnik GPS oraz zaprogramowane trasy. Dzięki wykorzystaniu technologii UWB (Ultra WideBand), BionicSwift dobrze sobie radzi w lotach stadnych.

Ptasi śpiew przyszłości

Jak podkreślają projektanci, bioniczne ptaki na razie są ciekawostką inżynierską, w przyszłości mogą stać się jednak ważnym punktem w zakładach przemysłowych. Ptaki mogą nadzorować pracę, przepływ materiałów i generalnie usprawnić projekt produkcyjny. BionicSwift nie jest pierwszym “zwierzęcym” projektem Festo. Wcześniej, niemiecka firma stworzyła między innymi bioniczne kangury, meduzy, mewy, pingwiny, pająki, nietoperze, ważki oraz motyle. Niemcy mają na sowim koncie również stworzenie bionicznego ramienia.

Tagi:

ProgramowanieDronyAI

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >