Techgame.pl > Technologie > Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:24

Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna

Saturn
youtube.com

Hipotetyczna podróż w przyszłość

Załóżmy na chwilę, że jest rok 2200, a podróż do Saturna trwa kilka dni. Kupujemy sobie turystyczny lot w kosmos, za promocyjną cenę 200 Euromusków. Docieramy do gigantycznej, gazowej planety i udajemy się na kosmiczny spacer. Coś jednak poszło nie tak. wykonaliśmy zły ruch, nasza linka się urwała, a grawitacja i fizyka robią swoje. Lecimy w stronę Saturna i nic już nas nie zatrzyma (nawet jeden ruch w kosmosie może wprawić nas w niekończący się lot). Co dalej? Co ukaże się naszym oczom, przed niechybną śmiercią?

Fascynujący film

 Na kanale youtubowym kanale V101 Science możemy zobaczyć niesamowicie ciekawe video. Ukazuje nam ono, jak prawdpodobnie wygląda wnętrze Saturna. Próbując opisać widok z nagrania, prawdpodobnie bym się tylko ośmieszył, wszak jest to zjawisko nie do opisania. Zresztą, sami zobaczcie:

Ciut informacji na temat planety

Saturn – gazowy olbrzym, szósta planeta Układu Słonecznego pod względem odległości od Słońca, druga po Jowiszu pod względem masy i wielkości. Charakterystyczną jego cechą są pierścienie, składające się głównie z lodu i w mniejszej ilości z odłamków skalnych; inne planety-olbrzymy także mają systemy pierścieni, ale żaden z nich nie jest tak rozległy ani tak jasny. Według danych z października 2019 roku znane są 82 naturalne satelity Saturna, co czyni go liderem wśród planet z największą liczbą księżyców. - źródło: Wikipedia

Tagi: Film YouTube
Powiązane