Techgame.pl
marsz żałobny

/watch?v=19g85-kSONM - Kealmir - wideo

Fantastyczna reakcja społeczności graczy. Uczcili pamięć swojego zmarłego przyjaciela

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Społeczność postanowiła uczcić pamięć zmarłego na COVID-19 gracza Final Fantasy 14. Odprawili mu całą ceremonię pogrzebową, a przez część mapy przeszedł marsz żałobny. Cała akcja została uwieczniona w niemal godzinnym filmiku. Nie jest to pierwszy tego ty

Spontatniczne akcje takie, jak ta, pokazują, że społeczności w wirtualnych światach potrafią być naprawdę silne i zorganizowane.

Pogrzeb w Final Fantasy

Jeden z graczy Final Fantasy 14 o nicku Ferne Le'roy zaraził się koronawirusem i wskutek COVID-19 niestety zmarł. Był on znaną postacią na serwerze Zolera i miał tam wielu przyjaciół i znajomych. Gdy dowiedzieli się oni, że ich znajomy zmarł, postanowili spontanicznie zorganizować naprawdę piękną, ale zarazem smutną ceremonię. Marsz żałobny, w którym uczestniczyło wielu graczy ubranych na czarno i z wyposażonymi parasolkami, przeszedł przez część mapy między Ul'dah a Central Shroud. Wszystko to zostało uwiecznione na niemal godzinnym filmie dostępnym poniżej. Cała akcja pokazuje, że gracze gier MMO bez względu na odległości, potrafią zebrać się w świecie wirtualnym i przeprowadzić ceremonię na którą szczególnie w takim okresie nie dane było im się wybrać w prawdziwym życiu.

To nie pierwszy taki pogrzeb

Piękna i smutna ceremonia nie jest niestety pierwszą, która odbyła się w grach MMO. Wcześniej podobną inicjatywę przeprowadzili gracze The Elder Scrolls Online, gdzie oprócz przemarszu odbyła się nawet specjalna uroczystość żałobna. W czasie pandemii nie możemy niestety założyć, że są to ostatnie tego typu przypadki. Niemniej naprawdę godnym podziwu jest zorganizowanie tak wielkiej ilości graczy, którzy oddają cześć jednemu z nich.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >